eReport.sk
F. Majerský z KDH, screenshot
F. Majerský z KDH, screenshot

František Majerský: Po manažovaní pandémie bývalou vládou už na Slovensku neveríme odborným autoritám


eReport vyspovedal Františka Majerského z KDH. Nepáči sa mu, že Slovensko sa nepripojilo súhlasom k dokumentu WHO, ľudovo povedané k „pandemickej zmluve“. So závermi, ktoré prezentoval splnomocnenec vlády pre vyšetrovanie pandémie, Petrom Kotlárom, nesúhlasí. Uznal však, že vyjadrenia o dezolátoch a dezinfoscéne sú za čiarou.

eReport vyspovedal Františka Majerského z KDH

eReport s F. Majerským. Zdroj: YouTube

V úvode hovorili o pandemickej zmluve z dielne WHO. Politik za KDH obhajoval dokument, ktorý ako jediný Slovensko odmietlo. Podľa neho nás zmluva k ničomu nezaväzuje a môže nám pomôcť v čase pandémie, ktorá by mohla v budúcnosti opäť prísť. Majerský tvrdí, že Slovensku pre nehlasovanie za dokument hrozí medzinárodná hanba.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!
  2. poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS)

Upozornil na to, že ministerka zdravotníctva uviedla, že Slovensko nemalo dosť času dokument si preštudovať. Povedal dokonca aj to, že podľa neho nie je ministerka Dolinková slobodná vo svojich rozhodnutiach.

Nazývanie ľudí dezolátmi nie je správne

F. Majerský, ktorý je sám zdravotníkom povedal, že on aj iní opoziční poslanci sú za to, aby sa pandémia vyšetrila. Splnomocnenec vlády Peter Kotlár však nemá podľa neho kompetencie niečo vyšetriť. Politik KDH pripustil, že pandémia na Slovensku bola zle komunikovaná. Nemal to robiť ani premiér, ani minister zdravotníctva. Mal to robiť, po vzore zahraničia, iba hlavný hygienik. Problémom podľa neho je, že po covide už na Slovensku neveríme odborným autoritám. „Nazývanie ľudí dezolátmi nie je správne,“ povedal a dodal že podobné vyjadrenia len rozdeľovali spoločnosť. Na záver s Dominikom Papalom hovorili aj o „dezinfoscéne“ a definfo-médiách“.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

František Majerský: Po manažovaní pandémie bývalou vládou už na Slovensku neveríme odborným autoritám

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre