eReport.sk
Budapešť. Foto: shutterstock

Epidemiologická situácia v Maďarsku sa zhoršuje, vláda sprísni opatrenia


V nadchádzajúcich dňoch prijmú v Maďarsku ďalšie opatrenia v reakcii na zhoršujúcu sa situáciu ohľadne šírenia nového druhu koronavírusu. Uviedol to v pondelok spravodajský server mfor.hu, podľa ktorého by mohol byť v krajine zavedený aj zákaz nočného či denného vychádzania.

“Vláda tento týždeň môže rozhodnúť o ďalšom sprísnení protiepidemiologických opatrení, pretože z vývoja šírenia nákazy je zrejmé, že súčasné opatrenia nie sú dostatočné,” povedal v rozhovore pre komerčnú spravodajskú rozhlasovú stanicu Inforádió šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás. Pripravované opatrenia však odmietol konkretizovať.

„znacka
znacka kvality

Predĺžili kontroly na schengenských hraniciach

Server mfor.hu poznamenal, že premiér Viktor Orbán a členovia jeho kabinetu ešte nedávno striktne odmietali ďalšie obmedzenia s odôvodnením, že by to poškodilo maďarskú ekonomiku. Pred pár dňami však vláda oznámila, že predĺžila kontroly na schengenských hraniciach Maďarska do konca novembra. Od 2. novembra sú zároveň sprísnené podmienky nosenia rúšok i sankcie za ich nedodržiavanie, pretože nákaza sa v krajine šíri exponenciálne a nedarí sa ju pribrzdiť.

Zatváranie maďarských škôl zatiaľ nie je v pláne

Na jar v prvej vlne epidémie boli v Maďarsku zavedené časové zóny pre nákupy v obchodoch a platil aj čiastočný zákaz vychádzania. Podľa servera mfor.hu mnohé susedné krajiny  v súčasnosti zavádzajú čiastočný zákaz vychádzania, nie je preto vylúčené, že tak urobí aj maďarská vláda. Zatváranie maďarských škôl zatiaľ nie je v pláne, aj keď čoraz viac rodičov i pedagógov požaduje prechod na dištančné vzdelávanie, uzatvára mfor.hu.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Epidemiologická situácia v Maďarsku sa zhoršuje, vláda sprísni opatrenia