eReport.sk
Alexandra Bražinová. Foto: tasr

Epidemiologička Bražinová je zúfalá: Už mám naozaj po krk osočovania!

Nemajú to ľahké. Téma očkovania rozdeľuje národ ako už dávno nič. Očkovaní útočia na neočkovaných a naopak. Do toho sa lekári, vedci, matematici snažia presviedčať ľudí, že vakcína je jediná cesta ako z tohto marazmu vyjsť. Nejednému sa ale ujde vyhrážanie či osočovanie. Epidemiologička Alexandra Bražinová už má toho plné zuby.

„Už mám naozaj po krk osočovania, že sme podporovaní farmafirmami za to, že propagujeme očkovanie. Je to úplne scestný argument. To akože ten, čo tvrdí, že je zdravé jesť mliečne výrobky, je podporovaný mliekarenským priemyslom a ten, čo hovorí, že treba dodržiavať pravidlá cestnej premávky, je financovaný výrobcami dopravných značiek?” pýta sa nahnevane epidemiologička vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Bražinová aktívne podporuje očkovanie – Foto: tasr


Dodáva, že je vysokoškolská pedagogička a platená je Lekárskou fakultou UK. „Okrem toho robím výskum, áno, momentálne aj covidový. Aj na základe našich výsledkov, ako aj na základe výsledkov medzinárodného výskumu vidíme, že Covid-19 očkovanie funguje. Ale farmafirmy s tým nemajú nič spoločné,” tvrdí.

Zdôrazňuje, že na každý jeden výskumný projekt si návrh projektu sama napísala, prípadne sa na príprave podieľala, musela projekt obhájiť, získala grant štátnej či medzinárodnej grantovej inštitúcie, získala schválenia etických komisií. Následne musela zabezpečiť realizáciu podľa plánu, publikáciu výsledkov, napísať a obhájiť priebežné a záverečné správy. „Často sa z grantových peňazí ani len nedajú vyplatiť odmeny. Hreje nás len pocit „dobre vykonanej práce“ a vedomie, že snáď svojou troškou prispievame k všeobecnému poznaniu. Nie som platená žiadnymi farmafirmami. A áno, očkovanie proti Covid-19 je to najlepšie, najúčinnejšie a zatiaľ stále jediné, čo na zastavenie pandémie máme. Zaočkujte sa, choďte na tretiu dávku a presvedčte o očkovaní niekoho vo svojom okolí,” dodala odhodlane napriek nepríjemnostiam, ktoré jej propagovanie očkovania posledné dni prináša.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Alexandra Bražinová z Ústavu epidemiológie.

Pred pár mesiacmi priznala, že sa jej dokonca aj vyhrážali. „Denne dostávam maily, aj cez Facebook, Messenger… ku kadečomu, no najmä k očkovaniu. V poslednej dobe je to v podstate o očkovaní. Píšu, že ako môžem tvrdiť, že vakcíny sú bezpečné, že nepoznáme ich dlhodobý účinok a podobné veci,” prezradila ešte v lete pre eReport Bražinová. Išlo väčšinou o negatívne správy. „Buď je to len konštatovanie, že trepem blbosti alebo sú to vyložene tvrdé nadávky a vyhrážky,” priznala odborníčka. Svoje si užil aj hlavný hygienik Ján Mikas, či lekár a odborník na tropickú medicínu Vladimír Krčméry.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Epidemiologička Bražinová je zúfalá: Už mám naozaj po krk osočovania!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti