eReport.sk

Emotívny súd Britney Spears s vlastným otcom: Som snáď niekoho otrok?

Americká speváčka Britney Spears (39) vo štvrtok osobne požiadala súd, aby ukončil jej 13 rokov trvajúci spor s otcom, ktorý sa stal jej opatrovníkom kvôli psychickým problémom. Ako to dopadlo?

Speváčka správu označila za nepatričnú a o jej zrušenie požiadala ihneď po začiatku súdneho sporu. Jednanie skončilo v stredu bez akéhokoľvek rozhodnutia o ďalšom právnom usporiadaní. Sudkyňa Brenda Penny exspeváčke odporučila, aby podala formálnu žiadosť o ukončení správy. „Toto opatrovníctvo mi spôsobilo oveľa viac škody než úžitku. Zaslúžim si mať vlastný život. Už je to 13 rokov a to stačí,“ povedala Britney, ktorá na súde čítala asi dvadsať minút svoj prejav. Súd ju dvakrát prerušil, aby hovorila pomalšie.

V prejave kritizovala svojho otca Jamieho Spearsa, ktorý bol od roku 2008 jej opatrovníkom. Podľa speváčky ju nútil vystupovať proti jej vôli, brať lítium a nedovolil jej vydať sa za priateľa Sama Asghariho a mať s ním deti. Podľa Britney Spears jej otec miloval keď mal nad dcérou stopercentnú moc. Raz vraj hodinu plakala do telefónu a otca údajne potešilo, že má kontrolu nad niekým tak silným ako je ona.

Pred súdom kritizovala ďalšie osoby, ktoré sa podieľajú nad jej opatrovníctvom. Vystúpenie hudobnej ikony pred súdom bolo veľmi očakávanou udalosťou, pretože v minulosti boli všetky záznamy neverejné. Dôvodom bol dôverný charakter informácií o zdravotnom stave speváčky. Teraz však požiadala o verejný súd. Jej doterajšie mlčanie totiž budilo dojem, že je s opatrovníctvom spokojná.

Otrokyňa Britney

„Potom, čo som klamala celému svetu, že som ok a šťastná, je to celé klamstvo. Klamala som si, že som v poriadku, ale bola som v šoku. Traumatizovaná. Ale teraz hovorím pravdu. Nie som šťastná, nemôžem spať. Som šialene naštvaná. Deprimovaná. Plačem každý deň,“ vypovedala pred súdom.

„Opatrovníctvo mi spôsobuje viac škody ako úžitku. Zaslúžim si svoj vlastný život, stále som pracovala. Chcela by som robiť to, po čom túžim,“ hrala speváčka na city, pretože túžila po svadbe a deťoch. „Neexistuje, aby som bola niekoho otrok. Moja rodina pre mňa neurobila nič a môj otec je za všetko zodpovedný,“ dodala speváčka.

Celá situácia je pre ňu nesmierne trápna. Otcova právna zástupkyňa Vivian Thoreen vyjadrila ľútosť nad utrpením dcéry. „Pán Spears miluje svoju dcéru a veľmi mu chýba,“ uviedla. Na podporu speváčky sa pred budovou zišli stovky ľudí a skandalovali za jej oslobodenie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Emotívny súd Britney Spears s vlastným otcom: Som snáď niekoho otrok?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti