eReport.sk
Dubasová slávi životné jubileum
Speváčka Beáta Dubasová počas rozhovoru pre TASR v rámci projektu Osobnosti, tváre, myšlienky 26. mája 2013 v Bratislave. Foto: tasr

Dubasová slávi životné jubileum! Trikrát chytila covid, jej narodeninové želanie je jasné

Dubasová slávi životné jubileum! Patrí už dlhé roky medzi popredné osobnosti slovenskej hudobnej scény. Nechce sa veriť, že táto sympatická speváčka je na scéne už viac ako 40 rokov. Beáta Dubasová, rodáčka zo Stropkova (*14. mája 1963)  oslávi práve dnes 60. narodeniny. Od vydavateľstva Opus dostala darček v podobe vinylovej kompilácie Vráť mi tie hviezdy XII. najväčších hitov. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fedor Flašík.
Spevácku dráhu ste začínali v roku 1982 v Košiciach

Dá sa povedať, že Košický zlatý poklad považujem za začiatok svojej kariéry. V tom čase tam boli v porote Ľuboš Zeman a Pavol Danišovič, obidvaja hudobní redaktori zo Slovenského rozhlasu. Získala som tam druhé miesto a cenu diváka.

FOTO Speváčka Beáta Dubasová je na scéne už desaťročia. Pozrite si našu galériu

GALÉRIA – Foto: tasr

Zoznámila som sa s nimi, už som žila v Bratislave a konečne som spoznala nejakých ľudí, ktorí mi mohli trocha pomôcť. Pracovala som v Zornici, robila som kontrolórku. Spievala som v rekreačnom zariadení oproti PKO. Chcela som byť speváčka, ale nevedela som sa rozhodnúť. Toto bol veľký posun pre mňa.

Na Košickom zlatom poklade ste súťažila s pesničkou Cesta domov

Zatelefonovala mi Magda Medveďová do Zornice, že sa robí súťaž v Košiciach – Košický zlatý poklad – a má predstavu, že by som ju mohla ja zaspievať. Videla ma predtým na nejakej amatérskej súťaži v Prešove, že má pesničku. Hudbu robila ona, text Štefan Moyzes. Ja som to prijala, prišla som do Košíc, nahrala svoju prvú skladbu. Trvalo to štyri hodiny, bolo to moje najdlhšie nahrávanie. Myslela som si,  že tú pesničku ovládam, to sa ti doma zdá. Až vtedy som pochopila, aké náročné je nahrávanie.

Na prvé úspechy ste si musela počkať do roku 1985, boli to hity Účesy a Maznáčik

Áno, bolo to v priebehu pár mesiacov. V televíznej súťaži 5 x P (Päť pekných pesničiek pre potešenie) a potom v relácii Triangel, tam tie pesničky zaujali. Robili sa na nich prvé televízne klipy, ktoré prišli do módy. To tým pesničkám pomohlo.

Po prvých hitoch prišla aj prvá LP platňa s názvom Beáta.

Na základe úspechu pesničiek Účesy a Maznáčik sme dostali ponuku z Opusu nahrať moju prvú LP platňu. Prizvali sme Vaša Patejdla. Bolo to riadenie osudu, lebo Vašo vtedy odišiel z Elánu, bol doma, tak sme sa stretli a spolu s Pavlom Danišovičom a Romanom Spišiakom sme urobili prvú platňu. Na nej boli hity ako Sme také, aké sme, Dievča z reklamy či Prvý a posledný. To ma vystrelilo hore, založili sme kapelu Kamene a začali koncertovať. V roku 1985 som dostala štatút slobodného umelca, od tej doby som na voľnej nohe, celý život sa o seba starám sama.

Čo si želáte k narodeninám?

Želám si len zdravie. Trikrát som chytila covid, napadol mi pľúca  a čiastočne aj sluch, dosť ťažko som sa z toho dostávala. Tie dva roky nám zobrali trocha zo zdravia. Preto si nič iné neželám, všetko ostatné mám. Keď prídem na pódium, som šťastná.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dubasová slávi životné jubileum! Trikrát chytila covid, jej narodeninové želanie je jasné

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti