eReport.sk

Beáta Dubasová je zúfalá: Žijeme z manželovho dôchodku

Beáta Dubasová netušila, že zostane bez práce. Má za sebou tridsaťpäťročnú spevácku kariéru a dnes žije z manželovho dôchodku.

Podobne ako mnohí ďalší umelci, aj Beáta Dubasová má aktuálne hlavu v smútku. „Situáciu spojenú s Covid – 19 vnímam nesmierne ťažko. Všetky koncerty od marca sa zrušili, odvody odchádzajú, dane sme zaplatili, no ako výkonní umelci, živiaci sa koncertami, nemáme momentálne nič. Mám za sebou tridsaťpäťročnú kariéru speváčky a neviem čím by som tak teraz mohla začať živiť,“ začína svoj príbeh známa umelkyňa. Spočiatku aj šila a rozdávala rúška, keď boli nedostatkové, keďže vyštudovala odevnú priemyslovku. „Naše koncerty sa plánujú dopredu a keďže usporiadatelia už ich museli zrušiť a presúvať a potom následne rušiť, tak dnes už nikto nechce riskovať, preto sa radšej nič neplánuje. Mrzí ma, že aj 4 mesiace dopredu sa predpokladá zrušenie plesovej sezóny,“ tvrdí Beáta Dubasová. Zo vzniknutej situácie má hlavu v smútku, úspory sa pomaly, ale isto míňajú.

Žijú z manželovho dôchodku

„Aktuálne žijeme z úspor a manželovho dôchodku. Môj manžel je bývalý zvukár a tiež sa ho situácia dotýka, hoci má našťastie dôchodok,“ smutne priznáva Dubasová. Podľa nej sú ľudia ako technici a ďalší pracovníci v umeleckom priemysle dnes na tom mizerne. Ako by tieto zložky kultúry boli podľa nej neviditeľné. „Môj syn skončil grafiku a takisto nemá prácu. Je to žalostné. Čo sa týka pomoci od ministerstva kultúry, tiež to nevidím ružovo. Uvedomila som si žalostný stav kultúry v našej spoločnosti. Ocitli sme na chvoste záujmu, nie našou vinou a zdá sa, že ani nikomu nechýbame,“ uzatvára smutný príbeh Beáta Dubasová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beáta Dubasová je zúfalá: Žijeme z manželovho dôchodku

Najnovšie