eReport.sk
Dôvody na radosť?
Všeobecná zdravotná poisťovňa, foto:tasr

Dôvody na radosť? Ambulancie a TIETO zdravotné poisťovne sa dohodli na spolupráci!

Dôvody na radosť? Ambulancie združené v Zväze ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa dohodli na pokračovaní zmluvných dodatkov so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) aj so súkromnou poisťovňou Dôvera. Potvrdila to výkonná riaditeľka ZAP Naďa Trenčanská Bedušová. So súkromnou zdravotnou poisťovňou Union majú zmluvy platné už od 1. februára.

Dôvody na radosť?

„Veríme, že poisťovne využili všetky možné zdroje, tak to aj prezentovali, zároveň sa nám zmluvne zaviazali, že nám garantujú 20-percentné medziročné zvýšenie. Ak by k takému niečomu nedošlo alebo by sa javilo, že sa to nedopĺňa, tak sa opäť vrátime do rokovaní,“ priblížila Trenčanská Bedušová.

Dohodli sa

ZAP však napriek dohode nie je s konečnou úpravou dodatkov spokojný. Pre ambulantný sektor je podľa neho v sektore vyčlenené nedostatočné množstvo financií. „Môže za to predovšetkým energetická kríza. Nevieme preto od 1. apríla garantovať, že nebude určité množstvo ambulancií, ktoré budú nútené vyberať od pacientov poplatok za spoluúčasť alebo istý energetický poplatok, aby ambulancie udržali,“ vysvetlila.

Ambulancie a poisťovne

Na predĺžení zmlúv od 1. apríla sa s VšZP dohodli aj ambulancie združené v Zdravite. Jej šéf Marián Šóth pre TASR potvrdil, že na podpise dodatkov na ďalší rok sa dohodli už aj s Dôverou. S Unionom zmluvy predĺžili ešte v marci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cieľ zlikvidovať opozíciu potvrdený?
  2. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  3. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.

Dôvody na radosť? Pôvodné zmluvy ambulancií s VšZP a Dôverou boli platné do konca marca. Dohode o ich predĺžení predchádzalo vydanie vyhlášky o prerozdeľovacom mechanizme pre zdravotné poisťovne. Rezort zdravotníctva v nej na zabezpečenie ambulantnej zdravotnej starostlivosti vyčlenil. O 20 percent zdrojov viac oproti roku 2022, čo predstavuje nárast o 284 miliónov eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dôvody na radosť? Ambulancie a TIETO zdravotné poisťovne sa dohodli na spolupráci!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php