eReport.sk
Dôvod na zbrojenie je jasný
Generálny tajomník Európskej služby pre vonkajšiu činnosť (ESVČ) Stefano Sannino

Predstaviteľ EÚ Sannino: Za to, že sme sa rozhodli vyzbrojovať Ukrajinu, môže iba Rusko!

Dôvod na zbrojenie je jasný. Generálny tajomník Európskej služby pre vonkajšiu činnosť (ESVČ) Stefano Sannino v piatok povedal, že Rusko bezhlavými útokmi na civilistov a nevojenské ciele posunulo svoju vojnu na Ukrajine na „inú úroveň.“ TASR správu prevzala z agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Chýba pluralita názorov?
  2. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  3. Toto potrebujem aj od spojencov!
  4. Rusko rázne zareaguje

Sannino na tlačovej konferencii v Tokiu takisto kritizoval Moskvu, že bola spúšťačom nedávnych krokov Nemecka a USA, ktoré na Ukrajinu posielajú tanky.

Ruský prezident sa podľa Sanninových slov „posunul z myšlienky špeciálnej operácie“ k vojne proti NATO a Západu. Tanky poskytnuté Nemeckom a USA majú Ukrajincom skôr pomôcť ubrániť sa, ako by z nich urobili útočníkov.

Dôvod na zbrojenie je jasný

„Myslím si, že najnovší posun, čo sa týka dodávok zbraní, je len vývojom situácie a toho, že Rusko začalo posúvať vojnu na odlišnú úroveň,“ povedal. Európska únia podľa jeho slov vojnu na odlišnú úroveň neposúva, dáva však príležitosť na záchranu životov a umožňuje Ukrajincom brániť sa.

Nemecko v stredu po niekoľkotýždňovom tlaku zo strany spojencov ohlásilo, že dodá Ukrajine 14 tankov Leopard 2. Takisto povolí, aby tieto tanky nemeckej výroby dodali Kyjevu aj Poľsko a ďalšie krajiny.

USA

Americký prezident Joe Biden predtým v stredu v prítomnosti ministra obrany USA Lloyda Austina a ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena oznámil, že Spojené štáty Ukrajine dodajú 31 tankov typu Abrams M1 a vycvičia aj ich ukrajinské posádky.

Sannino počas tohto týždňa navštívil Japonsko s cieľom rokovať o posilnení spolupráce medzi EÚ a Japonskom a ďalšími krajinami v ázijsko-tichomorskej oblasti, pripomína AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predstaviteľ EÚ Sannino: Za to, že sme sa rozhodli vyzbrojovať Ukrajinu, môže iba Rusko!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti