eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Dostane Ursula šok? Znovu sa potvrdilo, že sankcie ničia viac Európu. Takto sa darí ruskej ekonomike!

Je možné, že tohtoročný vývoj ruskej ekonomiky dosiahne hornú hranicu centrálnou bankou predpokladaného pásma. To by znamenalo rast zhruba o 1 %. Uviedol to v utorok zástupca ruskej centrálnej banky. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ministri zahraničných vecí krajín G7 v utorok upozornili Rusko, že sú pripravení sprísniť sankcie pre jeho inváziu na Ukrajinu.
  2. Všetci okrem Ameriky?
  3. americký dolár
  4. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  5. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
  6. Tu sme v Únii!

Ekonomike sa darí

V rozhovore pre ruskú štátnu televíziu viceguvernér centrálnej banky Alexej Zabotkin povedal, že „údaje za 1. štvrťrok naznačujú, že vývoj ekonomiky sa pravdepodobne posunie do optimistickejšej časti pásma“, ktoré banka stanovila v rámci svojej ekonomickej prognózy.

Tá udáva, že ekonomika sa v tomto roku môže pohybovať od poklesu o 1 % až k rastu o 1 %.

Najnovší odhad centrálnej banky sa tak priblížil k novej prognóze ministerstva hospodárstva. To minulý týždeň výrazne zlepšilo odhad vývoja ruskej ekonomiky v tomto roku a očakáva, že hrubý domáci produkt (HDP) vzrastie o 1,2 %. Pôvodne odhadovalo, že zaznamená pokles o 0,8 %.

Sankcie nie a nie zabrať

Šéfka EK pritom od začiatku vojny tvrdí, že sankcie proti Rusku, Únia zaviedla kvôli tomu, aby skončila vojna. To malo dovedna, miesto mierových rokovaní, zabezpečiť už desať protiruských sankčných balíčkov.

„Týmto sme zakázali všetky technologické produkty používané na bojisku. Postaráme sa o to, aby (Rusko) nenašlo iné spôsoby, ako ich získať. To je dôvod, prečo prvýkrát pridávame k sankciám s dvojakým použitím voči Rusku aj subjekty z tretích krajín,“ uviedla šéfka EK pri zavedení toho posledného.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dostane Ursula šok? Znovu sa potvrdilo, že sankcie ničia viac Európu. Takto sa darí ruskej ekonomike!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php