eReport.sk
Dominika Cibulková foto:ig/cibulkova

Dominike Cibulkovej sa nedarí schudnúť: Rady profi trénera by jej pomohli!

Bývalá tenistka Dominika Cibulková (31) má problémy zhodiť tehotenské kilogramy navyše. Rady profesionálneho trénera Adama Jagnešáka by jej mohli pomôcť dostať sa opäť do formy.

Bývalá vrcholová športovkyňa Dominika Cibulková nikdy nepatrila medzi ultra štíhle ženy. Napriek tomu bola počas tenisovej kariéry aj v dobrej forme a bola na svoje pomery pomerne štíhla.

Po tehotenstve a materskej dovolenke sa jej však nedarí zhodiť kilogramy navyše. Oslovili sme profesionálneho trénera Adama Jagnešáka, aby nám povedal svoj názor na vzhľad kontroverznej tenistky.

Telesné dispozície nepustia

„Pre mňa je Dominika Cibulková bývalá vrcholová tenistka, ktorú by som chcel hodnotiť podla jej výkonov, ktoré mala v minulosti dobré a reprezentovala Slovensko viac než dôstojne a robila nášmu malému štátu reklamu po celom svete. Pre mňa pri vrcholovom športe rozhodujú výsledky nad výzorom,“ myslí si profesionálny tréner Adam Jagnešák.

Ako príklad uvádza slávne tenistky, ktoré tiež majú problém s hmotnosťou. „Pozrime sa na sestry Williamsové, tiež tenistky, ktoré sú veľmi svalnaté a mohutné, no ľudia vo svete riešia ich výsledky a športovú dominanciu, nie ich výzor…Dominika je nižšieho vzrastu, má mohutnejšiu stavbu tela a na kurte pôsobila veľmi dynamicky a ťažila práve z týchto atribútov,“ myslí si profi tréner.

„Žijeme v 21. storočí a nechcem šíriť zlo cez internet, keď sa niekto cíti dobre vo svojom tele a je spokojný sám so sebou, nikoho nebudem presviedčať a vnucovať svoje myšlienky a ideály. Keby za mnou Dominika prišla s prosbou, že chce schudnúť, viem jej pomôcť, no ja si myslím, že každý športovec po kariére vie, čo musí spraviť preto aby schudol, respektíve aby sa vrátil späť do formy,“ domnieva sa tréner.

Dominike Cibulkovej sa nedarí schudnúť!

Foto: Instagram

Pestrá strava a pohyb

Po tehotenstve a pri kojení ženy môžu pribrať a výnimkou nie je ani naša celebritná tenistka. „Či by mala Dominika schudnúť alebo nie, vie ona najlepšie. Po tehotenstve je však normálne, že každá žena priberie nejaké kilo navyše, no dôležité je, čo spraví preto, aby sa vrátila späť do formy a schudla nabraté kilogramy,“ myslí si Jagnešák.

Podľa neho by redukcia hmotnosti po pôrode mala mať štruktúru a nemali by sa držať extrémne diéty, lebo telo potrebuje energiu na dojčenie. Počas dojčenia totiž dochádza prirodzene k znižovaniu hmotnosti, lebo dojčenie je energeticky náročné. „Každý extrém je pre telo stres a tomu sa chceme vyhnúť. Pomaly, konzistentne. Strava má byť pestrá, striedma, vyvážená. Pre mňa ako trénera je dôležitý celkový pohyb, vyvážená strava a vhodný výber športovej aktivity,“ hovorí odborník na pohyb.

Dominike Cibulkovej, ale aj iným ženám, ktoré majú problémy s udržaním ideálnej hmotnosti dal dokonca návod, ako sa môžu dostať opäť do formy. „Z hľadiska efektivity by som zvolil silový tréning v posilke, ktorý by som prepojil s aeróbnou aktivitou. Či už chôdza alebo napríklad bicykel, pripadne ľahký výklus môžu byť veľmi efektívne. Každému je jasné, že ak chce človek schudnúť, musí mať nižší prijem ako výdaj. To znamená, že sa musí dostať do kalorického deficitu a sledovať svoju hmotnosť, či klesá alebo stagnuje. Každá “diéta” funguje na rovnakom princípe, a to kalorickom deficite,“ vysvetľuje Jagnešák.

Profi tréner Adam Jagnešák, foto: archív A.J.

Aktuálne sú fitká zatvorené a ľudia sa môžu hýbať len vonku, v exteriéri. „Corona je synonymom so slovom priberať. Ľudia sedia celé dni doma, nemajú žiaden pohyb a v neposlednom rade životospráva a stravovanie sú veľmi zlé. To sa netýka iba mamičiek po tehotenstve alebo na materskej. Týka sa to nás všetkých. Predsa športovať sa dá všade, v parkoch, v lesoch, dokonca sú vybudované rôzne multifunkčné športoviská so všestranným využitím.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport