eReport.sk
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková
ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková zdroj: fb

Dolinková: Dnešné schválené zmeny pomôžu pacientom aj zdravotníkom na Slovensku


Dnes na Úrade vlády Slovenskej republiky schválili niekoľko zdravotníckych materiálov, ktoré pomôžu pacientom a zdravotníkom na Slovensku.

Balík zmien

,,Balík legislatívnych zmien, ktoré zjednodušia a uľahčia vzdelávanie lekárov a ďalších zdravotníkov. Zmeny čakajú rezidentný program, zjednodušíme atestácie lekárov a uľahčíme výkon praxe medikov a žiakov zdravotných škôl už počas štúdia.

Odbornú pracovnú činnosť v zdravotníckych povolaniach praktická sestra – asistent, zubný asistent a sanitár by mohli už od tohto leta vykonávať aj študenti daných odborov,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková na svojej sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vy nás čítate a my vám ďakujeme!
  2. Fedor Flašík
  3. Boris Susko - minister spravodlivosti
  4. Zuzana Čaputová

Medicínska modernizácia

,,Prešovská nemocnica prejde k 1. júlu 2024 do zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva obrany SR. Táto zmena súvisí s potrebou posilnenia vojenského zdravotníctva práve strategicky na východnom Slovensku, a to aj v súvislosti s aktuálnou geopolitickou situáciou, zvýšením kompetencií krízového zdravotníctva, medicínskej modernizácie a ekonomickej a hospodárskej stabilizácie nového komplexu vojenskej nemocnice,“ dodala v statuse ministerka zdravotníctva.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dolinková: Dnešné schválené zmeny pomôžu pacientom aj zdravotníkom na Slovensku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: