eReport.sk
Dôležité varovanie od meteorológov
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Dôležité varovanie od meteorológov: Na TOTO dávajte Slováci pozor!

Dôležité varovanie od meteorológov. Na celom Slovensku sa môže v štvrtok večer a piatok (27. 1.) ráno tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Počítať treba aj s poľadovicou. Meteorológovia v tejto súvislosti vydali výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

Dôležité varovanie od meteorológov

Výstraha pred hmlou platí pre celé Slovensko do piatka 12.00 h. Meteorológovia upozorňujú, že znížená dohľadnosť môže byť nebezpečná pre dopravné aktivity. „Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ doplnili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko v problémoch
  2. Už by aj stačilo!
  3. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
  4. Toto si myslia Slováci

Poľadovica na celom území Slovenska

SHMÚ tiež upozornil, že na celom Slovensku sa môže tvoriť poľadovica. Tá podľa neho predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Výstraha platí od štvrtka 20.00 h do piatka 12.00 h.

Pozor na vietor

Meteorológovia varujú tiež pred vetrom na východnom Slovensku. Pre okresy Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Košice-okolie, Košice, Prešov vydali výstrahu prvého stupňa. Platiť bude od piatka 10.00 h.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dôležité varovanie od meteorológov: Na TOTO dávajte Slováci pozor!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne