eReport.sk
Kurt Cobain
Kurt Cobain, FOTO: Instagram/Kurt Cobain Support

Do dražby sa dostane ikonická gitara Kurta Cobaina

Kurt Cobain patril k najikonickejším hudobníkom svojej doby. Veľká sláva ho však prevalcovala a dnes už môžu jeho fanúšikovia iba smutne fantazírovať o tom, ako veľkolepá by mohla byť jeho kariéra. Od jeho smrti sa na verejnosť len raritne dostanú veci z jeho zbierky a teraz prichádza na dražbu jedna z najvzácnejších.

Keby ste si mali spomenúť na jedinú skladbu skupiny Nirvana, s veľkou pravdepodobnosťou by to bola pieseň Smells Like Teen Spirit. Ku nej nahrali aj legendárny videoklip, v ktorom hral Cobain na dnes už ikonickej modrej gitare. Práve tento medzi fanúšikmi neoceniteľný kúsok sa teraz dostáva do dražby.

Model značky Fender Mustang bol vyrobený v roku 1969. Má kobaltovo modrú farbu a až doteraz bol vlastníctvom spevákovej rodiny. Doteraz nie je známe, prečo sa jeho blízki rozhodli ho teraz predať a vzdať sa tohto klenotu. Gitara pôjde do aukcie aj spolu s autentickým puzdrom, ktoré používal Kurt Cobain.

Viac sa dozviete:

  1. Americký spevák a skladateľ Jon Batiste pózuje s cenami počas 64. ročníka odovzdávania amerických hudobných cien Grammy v Las Vegas v nedeľu 3. apríla 2022.
  2. Travis Hawkins zo skupiny Foo Fighters

Do dražby sa dostanú ďalšie cenné kúsky

Očakávaná dražba sa bude konať v priebehu troch dní, od 20. do 22. mája. Okrem gitary sa do ponuky dostanú aj ďalšie dva vzácne kúsky. Záujemcovia si môžu kúpiť spevákovo osobné auto Dodge Dart a taktiež obraz Michaela Jacksona, ktorý on sám namaľoval. Odhadcovia očakávajú najvyššiu cenu práve za Fender Mustang, ktorá by sa mohla predať až do 800 000 dolárov. Keby sa podľa nich na dražbe stretli viacerí fanúšikovia, mohlo by to byť aj viac. Výťažok z predaja poputuje symbolicky organizácii, ktorá sa venuje ľuďom s problémami s duševným zdravím.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do dražby sa dostane ikonická gitara Kurta Cobaina

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti