eReport.sk
Trump si pred voľbami verí
Donald Trump, vľavo, chce poraziť Joea Bidena. Foto: tasr

Daniš o Bidenovej kandidatúre: Prispatý Joe má 80. rokov a slabšiu orientáciu v čase a priestore!

Známy komentátor verejného diania Dag Daniš má kritické stanoviská k opätovnej kandidatúre Joe Bidena na post amerického prezidenta. Biden má 80. rokov a jeho pravdepodobný hlavný súper Donald Trump pôsobí energickejšie, mladšie a hlavne pripravenejšie – aspoň na pohľad.

Daniš o Bidenovej kandidatúre

„Určite nezaškodí pripomenúť, že Bidena volali Sleepy Joe už v kampani 2020. Bol unavený, podriemkával, sprevádzali ho asistenti a opatrovateľky, občasne sa strácal v krivke časopriestoru. No zakaždým sa objavil späť,“ napísal Daniš v komentári pre Štandard.

V kríze sú vraj Demokrati aj západný svet

Bidenova kandidatúra, ktorá by z neho v budúcnosti mohla spraviť až 86. ročného prezidenta, je podľa komentátora výsledkom personálnej vyprázdnenosti a krízy v Demokratickej strane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naďova cesta
  2. Dmitrij Medvedev hovorí o blízkosti jadrového konfliktu.
  3. USA posielajú vojenskú pomoc na každú stranu
  4. Biden priznal obavy

„Vyhoreli. Mali a stále majú problém s mladými lídrami. Hoci sa profilujú ako progresívna strana pre mladších voličov. Personálna mizéria v radoch vládnej strany ukazuje, ako veľmi sa za posledné desaťročia zmenil základný politický rámec,“ uviedol.

Spomenul aj Davos

V kríze a zlom vývojom štádiu sa naviac podľa neho nenachádzajú len Demokrati, ale aj celá západná politická scéna. V niektorých krajinách to má smrdieť prechodom od demokracie k oligarchii. „Finančná moc (kapitál) s náskokom predbehla politickú moc (strany a zástupcov spoločnosti). V istom zmysle to priznal aj zakladateľ Davosu Klaus Schwab. Súkromné korporácie už podľa neho majú na to, aby určovali nielen trendy, ale aj pravidlá hry. Politici sú slabí a prispôsobia sa,“ pokračuje Daniš.

Bábka Biden?

Druhým dôvodom Bidenovej kandidatúry môže byť podľa neho aj to, že Demokrati pre pokročilý vek dokážu Bidena lepšie ovládať. „Mimochodom, amerických demokratov môžeme upodozrievať, že Joea Bidena si v úrade obľúbili práve pre jeho pokročilý vek a slabšiu orientáciu v čase a priestore,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Daniš o Bidenovej kandidatúre: Prispatý Joe má 80. rokov a slabšiu orientáciu v čase a priestore!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php