eReport.sk
Boris Kollár, foto: profimedia

Ďalšia INVESTÍCIA. Boris Kollár roky odmietal rekonštrukciu svojho kaštieľa. Teraz zmenil názor. Prečo?

Roky tvrdil, že sa to nedá. Úrady mu vraj nechceli vyjsť v ústrety, preto nemohol národnú pamiatku, kaštieľ v Hubiciach rekonštruovať. Teraz je všetko inak. Predseda parlamentu Boris Kollár sa chystá svoj majetok zveľaďovať.

Darí sa. Odkedy sa multiotecko Boris Kollár dostal do koalície a uchmatol si miesto druhého najvyššieho ústavného činiteľa, začal sa venovať nehnuteľnostiam. Po niekoľkých týždňoch začal zdokonaľovať svoju vilu v blízkosti Slavína. Pustil sa do výstavby bazéna a novej terasy. O niekoľko mesiacov kúpil ďalšiu imobíliu na Donovaloch. Získal ju od biznismena s hazardom Igora Vicela. Dom putoval do rúk firmy Goimpex, v ktorej nevystupuje nikto iný ako šéf parlamentu Boris Kollár.

Všakovaké problémy

V tomto roku sa rozhodol pre ďalší zásadný krok. Do nového šatu chce odieť Malý a Veľký kaštieľ v Hubiciach. Pamiatku, ktorá leží len pár kilometrov od Bratislavy vlastní asi dvadsať rokov. Kúpil ju vtedy za približne 330-tisíc eur. Obyvatelia Hubíc, ale roky mali na Kollára ťažké srdce. Pri vyslovení jeho meno iba mávli rukou. Historické objekty totiž nechal roky chátrať. Kedysi ich plánoval zrekonštruovať za milióny eur, v rukách už držal aj stavebné povolenie. Túžil vybudovať hotel.

Obec sa mala stať centrom cestovného ruchu. S hosťami mali prísť do dediny aj peniaze a nové pracovné príležitosti. To bola vízia, no z jeho veľkolepých zámerov napokon zišlo. Stroskotaný projekt dal za vinu bývalej vláde a ich “blbým zákonom“. Historickú pamiatku nechal ďalej obžierať zubom času. Žila si svojim životom. Prečo si teda majetní ľudia kupujú vzácne pamiatky a potom sa o ne nestarajú? „To je otázka skôr pre psychológa,” odpovedal historik Jozef Lenhart na otázku redaktorky RTVS, ktorá sa v relácii Reportéri téme pred dvomi rokmi venovala. „Ide o syndróm zbohatlíkov. To sú ľudia, ktorí chcú poprieť svoj pôvodný sociálny pôvod a tým, že sa stali majetní chcú tú majetnosť nejakým spôsobom demonštrovať,” opísal svoj dojem historik.

Boris Kollár s dvomi dcérami, nevlastnými sestrami a bývalou priateľkou Andreou Heringhovou, s ktorou má dve deti. – Foto: profimedia

Mohlo by vás zaujímať:

Nedomyslel to!

Keď si Boris Kollár kaštieľ v Hubiciach zaobstaral, súčasťou kúpno-predajnej zmluvy neboli pozemky pod kaštieľom ani v jeho okolí. V preklade, Kollár vlastní iba nehnuteľnosť, nie pôdu. To bol podľa neho zásadný problém. Odpoveď na otázku, prečo taký nelogický biznis uzavrel, vie len on. Tomu však roky pripisoval dôvod, prečo nemôže do kaštieľa investovať peniaze. „Neviem urobiť reálny biznis plán, neviem tam nič podnikať preto, lebo sa nachádzam na pozemkoch, ktoré nie sú moje. Nemohol by som tam žiadnu podnikateľskú činnosť vykonávať, nakoľko tie pozemky nemám. Už som sa snažil z každej strany. Pokiaľ nebudem mať pozemky vo vlastníctve, tak nie som ochotný do toho investovať,” vyhlásil v roku 2019 Kollár pre RTVS. Podľa katastra Kollár stále pozemky nevlastní, ale teraz sa už rozhodol rekonštruovať. Čo zmenilo jeho názor sme sa snažili dozvedieť priamo od inak zhovorčivého politika. Na otázky neodpovedal. V každom prípade dnes je v okolí navezený stavebný materiál a rysuje sa nová strecha. Čo z kaštieľa bude ak Kollár neprehovorí ukáže až čas.

Foto: tasr, profimedia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia INVESTÍCIA. Boris Kollár roky odmietal rekonštrukciu svojho kaštieľa. Teraz zmenil názor. Prečo?

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti