eReport.sk
Michal Šipoš (OĽaNO). Foto: tasr

Ďalší konflikt v koalícii? Šipoš vyzýva SaS: Zastavte kampaň voči OĽANO!


Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš vyzýva stranu SaS, aby zastavila kampaň voči OĽANO a uvedomila si, že hnutie nie je jej nepriateľom, ale koaličným partnerom. TASR jeho vyjadrenie poskytol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia. Šipoš tvrdí, že OĽANO voči SaS nikdy nepodniklo kroky na jej oslabenie, ale naopak. Vyzval liberálov ku konštruktívnej debate vo vnútri koalície bez „zbytočného obťažovania verejnosti vzájomnými spormi“

Šipoš vyzval SaS

„Nerozumiem, prečo SaS cíti potrebu zneužívať zlyhanie našich dvoch bývalých poslankýň pri hlasovaní a cielene spochybňovať protikorupčnú politiku celého hnutia OĽANO. O to viac, že práve naše hnutie zásadnou mierou prispelo k porážke Fica a Pellegriniho a umožnilo nástup právneho štátu. Vážime si hlasovanie našich 48 poslancov, ako aj 19 poslancov SaS, ktorí včera nezaváhali. Áno, nestačilo to,“ uviedol Šipoš.

OČTK ďalej konajú, uvádza Šipoš

Napriek tomu, že parlament neodsúhlasil vydanie lídra opozičného Smeru-SD Roberta Fica do väzby, orgány činné v trestnom konaní podľa Šipoša ďalej konajú a majú garantovanú slobodu. Okrem toho poukázal Šipoš na pripravované reformy a potrebu ich prijatia, ako aj prijatia protikorupčnej legislatívy či sociálnych opatrení. „Tento zápas nehráme proti sebe. Ide o zápas za spravodlivé Slovensko, ktorý si nemôžeme dovoliť prehrať. Na toto nám dali voliči mandát a musíme to mať vždy na pamäti,“ uzavrel.

Bude vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Eduard Heger a Roman Mikulec.
  3. Nezaslúžil si skončiť ako Lučanský
  4. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)

Spor medzi vládnymi stranami sa opäť vyostril po stredajšom hlasovaní o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním Fica do väzby. Hnutie Sme rodina sa zdržalo. Rovnako postupovala aj Katarína Hatráková, Romana Tabák nehlasovala. Obe poslankyne následne vylúčili z klubu OĽANO.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší konflikt v koalícii? Šipoš vyzýva SaS: Zastavte kampaň voči OĽANO!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne