eReport.sk
V USA sa opäť strieľalo.
V USA sa opäť strieľalo. foto:tasr/ap

Ďalší bláznivý strelec v USA: Muž zabíjal, počas nákupu potravín!

Niekoľko mŕtvych a zranených si vyžiadala utorková streľba v hypermarkete siete Walmart v meste Chesapeake v americkom štáte Virginia. Oznámila to miestna polícia, informovala v stredu stanica Sky News.

Zabíjal v obchode

Podľa informácií mesta Chesapeake zverejnených na sociálnej sieti Twitter prišiel o život aj samotný páchateľ. Nie je však jasné, či zomrel v dôsledku zásahu polície, alebo zranení, čo si spôsobil sám.

Hovorca polície Leo Kosinski priblížil, že incident bol nahlásený v utorok krátko po 22.00 h miestneho času (v stredu o 04.00 h SEČ).

Hlásia viacero mŕtvych

Na mieste činu sme „objavili viacero mŕtvych a niekoľko zranených osôb,“ povedal novinárom Kosinski, ktorého citovala agentúra AFP. „Sme presvedčení, že išlo o jedného strelca, ktorý je momentálne už po smrti,“ povedal s tým, že polícia zasahovala okamžite po príchode a zároveň uzavrela celé okolie obchodu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Extrémizmus aj terorizmus.
  2. Pohľad na miesto tragédie, ktorá si vyžiadala jednu obeť.
  3. Fanúšikovia Saudskej Arábie na štadióne počas zápasu C-skupiny skupinovej fázy a MS vo futbale Argentína - Saudská Arábia v katarskom Lusaile 22. novembra 2022.

Hoci je počet obetí zatiaľ nejasný, lokálna stanica WAVY uviedla, že „zomrelo najviac desať ľudí“. Podľa Kosinského sa streľba odohrala zrejme vo vnútri hypermarketu, avšak jednu mŕtvu osobu našli pred budovou. Na zasahujúcich policajtov neboli podľa jeho informácií vypálené nijaké výstrely.

Spoločnosť je udalosťou šokovaná

Spoločnosť Walmart v stredajšom vyhlásení uviedla, že je z útoku šokovaná. „Modlíme sa za zasiahnuté osoby, miestnu komunitu a našich pracovníkov. Úzko spolupracujeme s orgánmi činnými v trestnom konaní…,“ uviedli na Twitteri.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalší bláznivý strelec v USA: Muž zabíjal, počas nákupu potravín!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php