eReport.sk
Švajčiarska banka zatajila daňovým úradom okolo 700 miliónov dolárov
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Credit Suisse stále pomáha bohatým vyhýbať sa daniam, zatajila 700 miliónov dolárov


Credit Suisse naďalej pomáha ultra bohatým Američanom vyhýbať sa daniam. Švajčiarska banka daňovým úradom zatajila viac ako 700 miliónov amerických dolárov (cca 645,70 milióna eur) v rozpore s dohodou o vine a treste z roku 2014. Uviedol to v stredu finančný výbor amerického Senátu. TASR o tom informovala s odvolaním na sa agentúry AP a Reuters.

Výbor po ukončení dvojročného vyšetrovania Credit Suisse uviedol, že odhalil „závažné porušenie“ dohody z roku 2014 medzi švajčiarskym veriteľom a americkým ministerstvom spravodlivosti o urovnaní sporu v súvislosti s daňovými únikmi, za čo banka vtedy dostala vysokú pokutu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Po kolapse Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank hrozil v USA pád ďalšej banky, tentoraz First Republic.
  2. Európska centrálna banka zvýšila kľúčovú úrokovú sadzbu
  3. Švajčiarsky prezident obhajuje neutralitu krajiny
  4. Ch. Lagardová povedala, že ECB bude v prípade potreby opäť konať.

Credis Suisse sa bráni

Porušenia dohody zahŕňa aj takmer 100 miliónov USD na tajných účtoch len jednej rodiny amerických daňových poplatníkov, ktoré banka nezverejnila. To podľa výboru predstavuje „potenciálne kriminálne sprisahanie“. Výbor tiež uviedol, že Credit Suisse pomohla americkému obchodníkovi ukryť viac ako 220 miliónov USD na účtoch v zahraničí.

Credit Suisse v e-mailovom vyhlásení uviedla, že netoleruje daňové úniky a spolupracuje s americkými úradmi. „Nový vedúci tím Credit Suisse spolupracoval pri vyšetrovaní výboru a podporil prácu senátora Wydena, a to aj v súvislosti s navrhovanými politickými riešeniami, ktoré pomôžu posilniť schopnosť finančného sektora odhaliť nezverejnené osoby v USA,“ uviedla banka s odvolaním sa na predsedu výboru Rona Wydena.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Credit Suisse stále pomáha bohatým vyhýbať sa daniam, zatajila 700 miliónov dolárov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: