eReport.sk
zdroj foto: FB/ Progresívne Slovensko

Komentár Igora Daniša: Amatéri v akcii. Opozícia najprv zaspala, teraz zase preháňa

Čo to tá opozícia stvára? Komentátor udalostí Igor Daniš si všíma konanie súčasnej opozície. Najprv ostali akoby oslepení reflektormi a úplne zabudli vyvíjať akúkoľvek aktivitu. Vzápätí začali konať prehnane. Ukazuje sa aj, že už teraz, na začiatku nového obdobia, nevedia konať jednotne a postupovať spoločne.

Čo to tá opozícia stvára?

„Nová Ficova vláda začala skutočne vládnuť razantne. Až tak, že opozíciu úplne uzemnila. Tá bola taká omámená, že v prvých dňoch sa nezmohla ani na aké-také reakcie. Prebrala ju až mediálna kritika. Tentoraz sú reakcie zas úplne premrštené a iba v plnej nahote odhaľujú jej riadne remeselné politické amatérstvo,“ začína svoj komentár Igor Daniš. Jeho komentár vyšiel v denníku Pravda.

Komentátor vzápätí poukazuje na prešľap opozície: „Totiž púšťať sa do odvolávania ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, keď ešte vláda nezískala v Národnej rade dôveru, je skutočne komické. Hoci opozícia druhým dychom dodáva, že k tomuto kroku pristúpi až po získaní dôvery vlády v parlamente, nič to nemení na jej unáhlenosti a neskúsenosti.“ To sa podľa Daniša týka aj snahy o odvolávanie Ľ. Blahu.

Opozícia nie je ani jednotná

Daniš vzápätí upozornil na to, že KDH sa na spoločnú konferenciu nedostavilo. Urobili si vlastnú. A OĽaNO? „..Kde zostalo bývalé OĽaNO, dnes Matovičovo Slovensko? Veď ide o charakter právneho štátu. To by rytierov okolo samozvaného bojovníka proti mafii „Igora Veľkého“ malo zaujímať nadovšetko. Zaspali? Či skôr, ak nevedia z niečoho vytĺcť iba vlastný kapitál, je im boj proti mafii a za právny štát ukradnutý?“ pýta sa komentátor.

Hneď vzápätí Daniš upozorňuje, že aj podľa neho Šutaj Eštok postupoval príliš radikálne. „Rozhodne minister vnútra postupoval príliš radikálne pri odvolávaní policajného prezidenta Štefana Hamrana i celého vedenia polície. Nie, nikto ho nezbavuje práva zvoliť si sebe blízkeho človeka a na čelo postaviť ľudí, ktorým dôveruje a považuje ich za najlepších. …Len záleží na tom, ako sa to urobí, či slušne, alebo hulvátsky. Načo bolo treba ponižovať Hamrana? Eštokovo správanie má ďaleko od novej slušnosti hlásanej jeho straníckym šéfom Petrom Pellegrinim, ba je s ňou v priamom rozpore,“ myslí si Daniš.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko reaguje na nárast tranzitnej migrácie
  2. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  3. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.

Jeho názor korešponduje dokonca aj s názorom Tibora Gašpara. Aj ten sa voči správaniu nového ministra vnútra vyjadril kriticky. A pritom sám má všetky dôvody, z poníženia Hamrana mať radosť. „Takéto maniere prirovnal T. Gašpar k tým, ktoré voči nemu a jeho družine predviedli pri nástupe Radičovej vlády vtedajší minister vnútra Daniel Lipšic a vtedajší policajný prezident Jaroslav Spišiak,“ upozornil Daniš.

„Opozičné strany zjavne hneď od začiatku tápu. Pravdepodobne chceli dať súčasnej vláde obligátnych sto dní, ako sa v liberálnej demokracii sluší a patrí, aby predviedla, čo dokáže, a potom ju začnú bez milosti lynčovať. No ráznym vykročením Smeru, Hlasu a SNS ostala opozícia úplne paralyzovaná. Pritom vládne strany vôbec neprekvapili, robia iba to, čo sľúbili. …Vedieť reagovať v správnom okamihu je umenie politiky,“ uzavrel Igor Daniš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komentár Igora Daniša: Amatéri v akcii. Opozícia najprv zaspala, teraz zase preháňa

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php