eReport.sk
Peter Pellegrini a Zuzana Čaputová, foto:fb/pp

Pýtali sme sa politikov: Čo odkázali prezidentovi Gašpar, Viskupič či Uhrík?


Na dnešnom programe je inaugurácia novej hlavy štátu. Peter Pellegrini sa po zložení sľubu stal v poradí šiestym prezidentom Slovenskej republiky. Celý inauguračný deň monitoruje aj redakcia eReportu, ktorá má v centre diania svojho redaktora.

Náš redaktor Dominik sa po zložení sľubu Petra Pellegriniho v Slovenskej filharmónii a následného prejavu pred predstaviteľmi armády Slovenskej republiky, pýtal viacerých politikov na to, čo si myslia o tom, čo odznelo z úst nového prezidenta. Okrem toho Petrovi Pellegrinimu posielajú aj viaceré odkazy.

Gašpar: Čaputová nevedela pomenovať Slovensko Slovenskom

Pri mikrofóne eReportu sa pri zastavil aj poslanec Národnej rady zo Smeru Tibor Gašpar. „Inaugurácia mala dôstojný priebeh tak, ako sa patrí. Musím povedať, že dnes sme slávili dva momenty. Odchod starej prezidentky, ktorá celý svoj volebný mandát nevedela pomenovať Slovensko Slovenskom, ale krajinou a ja som sa viac tešil z tej druhej časti, kedy sme ustanovili prezidenta pána Pellegriniho.“ povedal pre eReport.

Zdroj: yt/eReport

Opozícia želá Pellegrinimu spojenie spoločnosti

Ako to vidia opoziční predstavitelia? Svoju pocity a myšlienky prezradili našej redakcii aj opoziční poslanci. Marián Viskupič zo SaS a Martina Holečková z KDH sa zhodli, že novému prezidentovi želajú to, aby sa mu v náročnom období podarilo spojiť rozdelenú spoločnosť.

Čo povedal Uhrík?

Predseda hnutia Republika a staronový europoslanec Milan Uhrík sa vyjadril aj k nedávnej udalosti, kedy pred týždňom sa konali voľby do Európskeho parlamentu, v ktorých jeho hnutie výrazne uspelo: „Výsledok je fantastický, ďakujem všetkým voličom, ktorí nám dali hlas. Sľubujem, že urobíme na pôde európskych inštitúcií maximum, čo môžeme. Momentálne prebiehajú rokovania o vytvorenie veľkej vlasteneckej frakcii,“ prezradil Uhrík.

Mohlo by vás zaujímať:

Europoslanec sa vyjadril aj k inaugurácii prezidenta Petra Pellegriniho: „Bol som prekvapený, až na malé chybičky myslím si, že to bol naozaj štátnický príhovor,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pýtali sme sa politikov: Čo odkázali prezidentovi Gašpar, Viskupič či Uhrík?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: