eReport.sk
Morawiecki poriadne prestrelil
Čínsky prezident Si Ťin-pching. Foto: tasr/ap

Čína: Prirovnávanie Si Ťin-pchinga k diktátorom je „absurdné“! Je to otvorená provokácia


Za „absurdné“ označilo v stredu čínske ministerstvo zahraničných vecí vyjadrenie amerického prezidenta Joea Bidena, v ktorom čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga prirovnal k diktátorom. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Vyjadrenia americkej strany sú absurdné a mimoriadne nezodpovedné. Nerešpektujú totiž základné fakty, diplomatický protokol ani politickú dôstojnosť Číny,“ uviedla hovorkyňa čínskeho rezortu diplomacie Mao Ning. Dodala, že Čína s Bidenovými slovami „nesúhlasí a ostro sa voči nim ohradzuje“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Rusko posilňuje výzbroj.
  3. Americký prezident Joe Biden
  4. Budú brať na vojnu aj deti

Otvorená politická provokácia

Peking tiež označil vyjadrenie šéfa Bieleho domu za „otvorenú politickú provokáciu“. Biden prirovnal Si Ťin-pchinga k „diktátorom“ počas svojho utorkového prejavu na podujatí pre darcov americkej Demokratickej strany.

Čínskeho prezidenta podľa Bidena rozhneval incident z februára tohto roka, keď ponad územie Spojených štátov letel čínsky balón, ktorý podľa Washingtonu slúžil na špionáž, a následne ho zostrelili americké stíhačky.

Rozhneval sa kvôli balónu

Dôvod, prečo sa Si Ťin-pching veľmi rozčúlil, keď Biden nechal zostreliť čínsky balón, je podľa neho ten, že „nevedel, že tam vôbec je“. „Myslím to vážne. Pre diktátorov je to veľká hanba, keď nevedia, čo sa stalo.“

Biden tiež odbil obavy v súvislosti s Pekingom s tým, že „Čína má skutočné ekonomické ťažkosti“. Agentúra AFP pripomína, že v Pekingu bol v nedeľu a pondelok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, aby zmiernil napätie medzi oboma svetovými mocnosťami.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína: Prirovnávanie Si Ťin-pchinga k diktátorom je „absurdné“! Je to otvorená provokácia

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: