eReport.sk

Čím nás prekvapia? RTVS chystá veľkú šou, Markíza a Joj-ka stavili na seriály

RTVS – Pečie celé Slovensko, dve 12-dielne série

Verejnoprávna televízia prichádza s novinkou, ktorú začne vysielať až na jeseň a momentálne vyzýva aktuálne záujemcov, aby sa prihlásili do súťaže.

O čom to je?

Licencovaný projekt sa v zahraničí nazýva Great Bake Off. Vysielal sa už v Česku a mal vysokú sledovanosť. Šou bola jednou z najvyššie hodnotených relácií verejnoprávnej BBC a takmer hneď po prvom odvysielaní v roku 2010 si získala obrovskú popularitu. Formát, ktorý sa okrem iného môže pochváliť tromi cenami BAFTA, predala do viac ako tridsať krajín sveta. Za licenciu na dve dvanásť dielne série vrátane konzultačných poplatkov zaplatila televízia takmer 200 000 eur. V súťažnej reality šou si 12 amatérskych pekárov a cukrárov z celého Slovenska zmeria sily v desiatich kolách plných náročných pekárskych úloh a výziev. Diváci sa môžu tešiť aj na vianočný celebrity špeciál. RTVS prostredníctvom šou Pečie celé Slovensko nielen odprezentuje slovenskú tradíciu v pečení a v cukrárstve, ale zároveň pomôže amatérom preraziť a stať sa profesionálmi. Amatérske pekárky, pekári, cukrárky a cukrári majú šancu začať cestu za svojím sladkým snom

Výber súťažiacich prebehne v troch kolách. Prvým je vyhodnotenie dotazníkov, následne budú vybraní účastníci kontaktovaní telefonicky a tí najlepší budú pozvaní na osobný pohovor, kde predvedú svoje pekárske a cukrárske zručnosti. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 16 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne. 

Ak si myslíte, že šou je určená len pre šikovné gazdinky, určite vás prekvapí veľký úspech mužov, ktorí zvíťazili vo viacerých krajinách sveta. Tohtoročným víťazom jedenástej britskej série The Great British Bake Off sa stal len 20-ročný študent z Edinburgu Peter Sawkins. Stal sa zároveň najmladším finalistom a víťazom súťaže v jej histórii. Sawkins sa začal zaujímať o pečenie prvýkrát, keď mal dvanásť rokov po vzhliadnutí tretej série šou The Great British Bake Off. Hrá bedminton a od roku 2012 sa zúčastňoval aj národných súťaží. Je tiež prezidentom bedmintonového klubu na univerzite v Edinburghu, kde študuje účtovníctvo a financie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čím nás prekvapia? RTVS chystá veľkú šou, Markíza a Joj-ka stavili na seriály

Najnovšie