tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Jana Bittó Cigániková. Foto: tasr

Cigániková: Napriek obavám, zostaňme v prvom rade ľuďmi

Len pred pár dňami zarezonovala v médiách informácia o tom, že na Slovensku operovali 14-ročného chlapca, ktorého zranil výbuch v ukrajinskom Charkove. Mladík mal podľa vyjadrení lekárov rozdrvenú spodinu očnice, odtrhnutý nos a kompletne uvoľnenú hornú čeľusť.

Po chirurgickom zákroku v Bratislave mnohí držali ukrajinskému chlapcovi palce. No našli sa i takí, ktorí tvrdili, že Slovákom sa nedostáva rovnakej zdravotnej starostlivosti. Na tieto slová sa rozhodla reagovať šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS). „Úplne súhlasím, že na našich občanov nesmieme zabúdať. Garantujem vám, že rozdrvená lebka je akútnou zdravotnou starostlivosťou, na ktorú majú samozrejme nárok aj naši občania. Nejde o uprednostňovanie, ak sa snažíme pomôcť zväčša ženám a deťom, ktoré si zbalili celý život do jedného ruksaku a čelia následkom katastrofy. Neznamená to, že zabúdame na vlastných občanov. Opak je pravdou,“ zdôraznila na sociálnej sieti s tým, že liberáli si uvedomujú obmedzené zdroje.

– Foto: fb/jankabittociganikova

„Trváme na nastavení pomoci tak, aby bola pomocou aj pre našich občanov. Navrhli sme napríklad urýchlené a zjednodušené prijímanie ukrajinských zdravotníkov do našich nemocníc a ambulancií,“ uviedla Cigániková.

Ak ale niekto potrebuje akútnu zdravotnú pomoc, nemali by sme váhať ani pochybovať. Prosím, napriek obavám, zostaňme v prvom rade ľuďmi,“ apelovala na ľudí politička. Podľa poslankyne väčšina Slovákov chápe, že Ukrajinci prišli o prácu i domov. „Som extrémne hrdá na Slovákov, ktorí dňom a nocou makajú, pomáhajú, starajú sa o to, aby sme dokázali pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí, ktorí utekajú pred vojnou,“ uviedla.

Čítajte viac:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková: Napriek obavám, zostaňme v prvom rade ľuďmi

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku