eReport.sk
Sviatlana Cichanovská. Foto: tasr/ap

Cichanovská dala Lukašenkovi ultimátum, takto mu pohrozila

Líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v utorok oznámila, že pokiaľ bieloruský prezident Alexandr Lukašenko do 12 dní neodstúpi, nezastaví násilie a neprepustí politických väzňov, podniky v celej krajine začnú štrajkovať. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Ak naše požiadavky nebudú splnené do 25. októbra, celá krajina vyjde v pokoji do ulíc,“ uviedla vo vyhlásení Cichanovská, ktorá je v exile vo Vilniuse.

Ľudia nesú poster s fotografiami zbitých ľudí políciou (vľavo) a karikatúru s portrétom bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka (uprostred) počas opozičného protestného zhromaždenia v bieloruskom Minsku v pondelok 17. augusta 2020. Foto: tasr/ap

„Všetky podniky vstúpia 26. októbra do štrajku, všetky cesty budú zablokované a štátne podniky nebudú mať žiadny odbyt,“ dodala.

Bieloruská polícia v pondelok pohrozila použitím ostrých nábojov voči do protestujúcim. Zdôvodnila to tým, že opoziční demonštranti sa čoraz viac radikalizujú.

Masové protesty vypukli v Bielorusku po zverejnení výsledkov augustových prezidentských volieb, v ktorých Lukašenko podľa oficiálnych výsledkov zvíťazil s vyše 80 percentami hlasov, zatiaľ čo Cichanovskú podporilo desať percent voličov. Kritici však tvrdia, že hlasovanie bolo zmanipulované.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cichanovská dala Lukašenkovi ultimátum, takto mu pohrozila

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti