tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Chystáte sa cestovať do Nemecka? Pozor na túto zmenu!

Od nedele 31. októbra sa pre Slovákov menia podmienky vstupu do Nemecka. Všetci cestujúci zo SR, ktorí sú nezaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 ani ochorenie neprekonali, musia nastúpiť do desaťdňovej karantény.

Každý musí tiež pred cestou vyplniť digitálny formulár. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR o tom informovalo na webovej stránke. Obmedzenia prichádzajú po zaradení Slovenskej republiky medzi vysokorizikové krajiny s vysokou incidenciou. Povinnú izoláciu možno predčasne ukončiť po absolvovaní PCR alebo antigénového testu s negatívnym výsledkom. Otestovať sa dá najskôr po piatich dňoch karantény.

Čítajte viac:

  1. Eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders


Cestujúci, ktorí sa v posledných desiatich dňoch pred príchodom do Nemecka zdržiavali na Slovensku alebo inej vysokorizikovej krajine, musia pred cestou vyplniť digitálny formulár. Pri vstupe do krajiny sa ním preukážu v PDF formáte. „Ak vo výnimočných prípadoch nie je možné vyplniť digitálny formulár, musí cestujúci predložiť vyplnený náhradný formulár v papierovej podobe,“ doplnil rezort.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystáte sa cestovať do Nemecka? Pozor na túto zmenu!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku