eReport.sk
Severokórejský vodca Kim Čong-un
Severokórejský vodca Kim Čong-un rád provokuje Západ. Archívne foto: tasr

Chystá sa svet na vojnu? Severná Kórea ohlásila zvýšenie produkcie jadrových materiálov!

 Severokórejský vodca Kim Čong-un vyzval na zvýšenie produkcie jadrových materiálov a výrobu účinnejších zbraní. Informovali o tom v utorok štátne médiá v Pchjongjangu, na ktoré sa odvoláva agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zbrane pomôžu mieru
  2. Ústava sa porušovať nebude!
  3. Budeme riadiť globálne zmeny
  4. Blinken vyzval Lavrova

Chystá sa svet na vojnu?

Kim Čong-un apeloval na urýchlenie výroby výkonných jadrových zbraní, ktoré by podľa neho pôsobili ako účinný odstrašujúci prostriedok voči nepriateľom KĽDR, napísala štátna tlačová agentúra KCNA.

Jadrový arzenál

Pchjongjang by mal byť pripravený takéto zbrane nasadiť „kedykoľvek a kdekoľvek“, dodal. Ak sa podarí vytvoriť „dokonalý“ odstrašovací jadrový arzenál, „nepriateľ sa nás bude báť“ a neodváži sa provokovať a narúšať suverenitu KĽDR.

Podľa Kima je potrebné rozšíriť „produkciu jadrových materiálov použiteľných na výrobu zbraní v záujme úplnej realizácie plánu… na exponenciálny nárast jadrových arzenálov“.

Testy

Severokórejské médiá v utorok zverejnili viacero správ týkajúcich sa atómových zbraní. Čo podľa analytikov naznačuje, že by Pchjongjang mohol pripravovať v poradí už siedmy jadrový test.

Pchjongjang sa usiluje tiež diverzifikovať nosiče jadrových zbraní. V utorok KĽDR vyhlásila, že vykonala druhý úspešný test nového podvodného jadrového bojového dronu.

Prvý test sa uskutočnil minulý týždeň. Podľa Severnej Kórey išlo o odozvu na nedávne spoločné vojenské cvičenia USA a Južnej Kórey.

Dvojitý drak

Severná Kórea v pondelok odpálila dve balistické rakety krátkeho doletu smerom do Japonského mora. K odpáleniu rakiet došlo v čase, keď Soul a Washington uskutočňujú spoločné vyloďovacie cvičenia s kódovým označením Dvojitý drak.

A len niekoľko dní po tom, čo vo štvrtok ukončili svoje najväčšie kombinované vojenské cvičenia za posledných päť rokov.

Severná Kórea považuje všetky takéto cvičenia za nácvik invázie a opakovane sa vyhráža „drvivou“ odvetou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystá sa svet na vojnu? Severná Kórea ohlásila zvýšenie produkcie jadrových materiálov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti