eReport.sk
Záchranné tímy a stovky vojakov nasadili v pondelok do povodňami postihnutých oblastí v Chorvátsku
Vojak a vojačka naplĺňajú vrecia pieskom počas zápalv v dedine Nova Drenčina Sisacko-moslavinskej župe v strednom Chorvátsku pri hraniciach s Bosnou a Hercegovinou v pondelok 15. mája 2023. Záchranné tímy a stovky vojakov nasadili v pondelok do povodňami postihnutých oblastí v Chorvátsku. Foto: tasr/ap

Chorvátsko, Bosna i Srbsko sú pod vodou! Sužujú ich záplavy po prudkých dažďoch

Prudké dažde vyvolali rozsiahle povodne, ktoré zasiahli územie Chorvátska i susednej Bosny a Hercegoviny a Srbska. Informovala o tom TASR podľa správy agentúry DPA.

Rieka Sáva sa vyliala zo svojho koryta v chorvátskom meste Sisak zhruba 50 kilometrov juhovýchodne od metropoly Záhreb a zaplavila stajne tamojšieho jazdeckého spolku. Chorvátska verejnoprávna televízna stanica HRT uviedla, že všetky kone sa podarilo včas dostať do bezpečia.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Chaos v parlamente bez riešenia?
  2. Hlasák naložil Vagovičovi

Postihnutá aj slovenská enkláva

So záplavami bojovali v uplynulých dňoch aj obyvatelia ďalších chorvátskych miest, ako sú Karlovac, Petrinja, Hrvatska Kostajnica, Gračac či Obrovac, pripomína DPA. Z postihnutých oblastí doposiaľ neboli hlásené obete na životoch ani zranenia.

Povodňová situácia bola vo štvrtok vážna aj na severozápade Bosny. Rieky Una a Glina tam spôsobili záplavy v mestách Bihač, Velika Kladuša a Bosanska Krupa.

V stredu vo večerných hodinách došlo aj k zaplaveniu ulíc v centre Nového Sadu, hlavného mesta srbskej provincie Vojvodina. Žije tam početná slovenská enkláva. Vyvolalo to problémy v doprave, pričom došlo aj k niekoľkým nehodám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chorvátsko, Bosna i Srbsko sú pod vodou! Sužujú ich záplavy po prudkých dažďoch

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php