eReport.sk
Peter Bročka, foto: tasr

Chodí primátor Trnavy Bročka na tribúnu ultras a cíti zodpovednosť za bitku fanúšikov?

Konflikt fanúšikov na zápase Slovan-Trnava rozprúdil diskusiu ohľadom bezpečnosti na slovenských športových štadiónoch. Otázky na zamyslenie má po tomto incidente s určitosťou Spartak Trnava, polícia, ale aj samotné mesto Trnava. O to šokujúcejšie vyznieva informácia, ktorá prišla do redakcie eReport.

Na tribúnu futbalových ultras Spartaka Trnava má totižto chodiť aj primátor mesta Peter Bročka, ktorý tam mal byť videný spolu s vybranými mestskými poslancami. Boli to práve členovia fanúšikovského tábora Trnavy, kto sa vyštveral na strechu štadióna a kto sa cez usporiadateľov dokázal dostať nad sektor fanúšikov Slovana. Ultras naviac na slovanistov pod nimi hádzali dymovnice v klubových farbách Spartaka. Primátora Trnavy sme sa v tejto súvislosti snažili kontaktovať cez Facebook, kde nás odkázal na mail. Na naše mailové otázky neodpovedal.

Na otázky nereagoval

Okrem jeho prítomnosti na tribúne futbalových skalných nás zaujímalo aj jeho hodnotenie incidentu z pohľadu primátora, pocit zodpovednosti za takéto konanie trnavských fanúšikov, možné uzatvorenie štadióna do konca sezóny alebo to, prečo mesto na základe početných predchádzajúcich skúseností už v minulosti neprijalo patričné opatrenia.

Viac z domácej politiky:

Medzi ultras aj mestskí poslanci?

Podľa informácií eReportu majú byť s určitosťou členmi fanúšikovskej základne Ultras aj viacerí mestskí poslanci. Viackrát boli Martin Uhlík a Juraj Fuzák spozorovaní v sektore určenom práve pre skalných fanúšikov Spartaka.

Výtržnosti fanúšikov počas derby zápasu Spartak – Slovan – Foto: tasr

Zápas skontumovali v prospech Slovana

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) skontumovalo nedohratý zápas 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava výsledkom 0:3. Verdikt odznel na brífingu po stredajšom mimoriadnom rokovaní riadiaceho orgánu Fortuna ligy, po ktorom sa Slovan odpútal od svojho rivala na čele tabuľky na rozdiel troch bodov. Trnava pyká za nezvládnutú organizáciu nedeľňajšieho šlágra.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chodí primátor Trnavy Bročka na tribúnu ultras a cíti zodpovednosť za bitku fanúšikov?

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport