eReport.sk
Český premiér Petr Fiala víta slovenského premiéra Roberta Fica, foto:tasr

Opakuje sa scenár z minulého roka: Česi opäť zasahujú do kampane v prospech Šimečku!


Česká vláda na čele s premiérom Petrom Fialom prijala rozhodnutie, prestať sa stretávať na rôznych medzinárodných fórach a rokovať so s Slovenskou vládou Roberta Fica. Vraj, kvôli tomu, že majú naše krajiny diametrálne odlišné pohľady na situáciu okolo rusko-ukrajinského konfliktu.

Lavrov s Blanárom

Medzi problematické zo strany českej vlády má byť stretnutie slovenského ministra zahraničných vecí Juraja Blanára s ruským ministrom diplomacie Sergejom Lavrovom, na diplomatickom fóre v Turecku. Tam mal predstaviteľ slovenskej vlády s predstaviteľom ruskej diskutovať o aktuálnej situácii vo svete.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Brífing ministerstva vnútra v súvislosti s celoštátnou bezpečnostno-represívnou akciou Úradu hraničnej a cudzineckej polície
  3. Cielená revízia plánu obnovy sa začne realizovať

Petr Fiala sa tak rozhodol zrušiť spoločné rokovanie vlád. Premiér Robert Fico toto rozhodnutie Českej republiky kritizuje a považuje to za zásah do vnútorne politiky Slovenskej republiky. Fico sa ďalej nechal počuť, že tieto kroky zo strany významného partnera nenarušia princíp suverénnej zahraničnej politiky našej krajiny.

Česi opäť zasahujú do kampane v prospech Šimečku

Blížia sa voľby prezidenta. A všetko tomu nasvedčuje, že týmto krokom, česká vláda opäť zasahuje do predvolebnej kampane v prospech Progresívneho Slovenska, v tomto prípade v prospech Ivana Korčoka.

Pred septembrovými parlamentnými voľbami, svojimi vyjadreniami prezident Pavel a Fiala chceli dať najavo, že medzi relevantného budúceho partnera na diskusiu vidia len Michala Šimečku. Šéf Progresívneho Slovensko je za podporovanie Ukrajiny najmä vojensky, v čom je názorový prienik s českým premierom či prezidentom. Teraz, Ivan Korčok zastáva rovnaký názor. Nepodporuje žiadne diplomatické riešenie konfliktu na Ukrajine. Miesto Petra Pellegriniho, ktorý dlhodobo volá po mieroovom riešení, Korčok volá po vojenskom riešení.

Česká vláda chce dať teda občanom Slovenska najavo, že koho majú v prichádzajúcich voľbách prezidenta voliť? Ide však podľa všetkého o zásah do vnútornej politiky našej krajiny.

Šimečka na ceste do Prahy

Bezprostredne po tom, ako česká vláda zverejnila svoje rozhodnutie o prerušení komunikácie so slovenskou vládou, predseda hnutia PS zdieľal na sociálnej sieti status, kde uvádzal, že má dnes naplánovanú pracovnú cestu práve do Prahy, kde sa stretne s predstaviteľmi vlády a parlamentu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opakuje sa scenár z minulého roka: Česi opäť zasahujú do kampane v prospech Šimečku!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: