tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
ropné produkty tankovanie
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ceny ropy začali opäť rásť

Ceny ropy sa vrátili k rastu, pričom cena Brentu sa priblížila k hranici 98 USD za barel (159 litrov). Trhy zareagovali na najnovšie informácie o čiastočnom zastavení prepravy ruskej ropy cez územie Ukrajiny. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg. 

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v októbri dosiahla do 14.12 h SELČ 97,90 USD (95,99 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 1,25 USD (1,29 %). V skorších hodinách cena ropy klesla, pričom pokles dosiahol približne 1,8 %.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pohraničná zóna hraničná tabuľa informačná ukrajina
  2. Na ilustračnej snímke z roku 2004 otvorené ohnisko na košickom sídlisku Luník IX.
  3. Volodymyr Zelenskyj

Cena americkej ľahkej ropy so septembrovým kontraktom dosiahla 91,92 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 1,16 centa alebo 1,28 %.        

Vypli ropovod Družba

Vývoj cien ropy zmenila informácia ruského prevádzkovateľa ropovodov Transnefť o zastavení dodávok suroviny cez južnú vetvu ropovodu Družba. Spoločnosť informovala, že Ukrajina zastavila prepravu ropy touto trasou 4. augusta po tom, ako ukrajinský prevádzkovateľ ropovodov Ukrtransnafta nedostal zaplatené za tranzit. Dôvodom sú podľa Transnefti sankcie Európskej únie, ktoré znemožnili spracovanie platby na august odoslanej ešte 22. júla. 

Pozastavenie dodávok sa tak dotklo troch krajín Maďarska, Slovenska a Českej republiky. Za bežných okolností dodáva Rusko južnou vetvou Družby denne približne 250.000 barelov ropy. Tok ropy cez severnú vetvu ropovodu Družba pokračuje podľa Trasnefti ako zvyčajne. Ruská firma zároveň dodala, že pracuje na alternatívnych možnostiach zrealizovania platieb za tranzit suroviny.

(1 EUR = 1,0199 USD)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny ropy začali opäť rásť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku