eReport.sk
Účastníci jedného z protestov. Zdroj: TASR-Veronika Mihalíková

Opoziční europoslanci a prezidentka ďakujú za protesty i Slovákom v zahraničí: Nik nechce vládu mafie!


Čaputová vyzdvihla slušnosť protestujúcich. Či sa zatiaľ nedozvedela o hanlivých a vulgárnych pokrikoch, nápisoch na ministerstve kultúry, známe nie je. Na svojej zahraničnej pracovnej ceste podotkla, že ani Slovákom žijúcim v zahraničí nie je osud nášho štátu ukradnutý. Podobne sú na tom opoziční europoslanci. Ktorí narozdiel od pani prezidentky nemajú z Ústavy SR povinnosť byť nad-stranícky, ale platia ich všetci občania Slovenska, aby zastupovali ich záujmy. Všetci.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Joe ide narovnávať vzťahy
  2. Blížime sa k svetovej vojne?
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  4. Právny štát

Opoziční europoslanci

Organizátori demonštrácie v Bruseli poslali pozvánku všetkým opozičným europoslancom, Na protestné podujatie prišli traja z troch rôznych politických frakcií.

A to Martin Hojsík (PS) z liberálnej skupiny Obnovme Európu (RE), Eugen Jurzyca (SaS) z frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR) a Ivan Štefanec (KDH), vedúci slovenskej delegácie Európskej ľudovej strany (EPP) v EP. Všetci traja požiadali aj o možnosť predniesť prejav pred účastníkmi protestu.

Hojsík skonštatoval, že aj Slovákom žijúcom v zahraničí záleží na domovine. A na tom, aby Slovensko zostalo demokratické, s vládou zákona bez vládnutia mafie.

„Je právom vlády meniť trestný zákon. Ale nie takéto skrátené legislatívne konanie, kde oni teraz zliepajú problémy. A ukazuje sa, že budú zliepať to zliepané. Je to šité horúcou ihlou na prospech zopár ľudí obvinených z trestných činov,“ opísal situáciu.

Vláda musí ustúpiť!

Jurzyca pripomenul, že Brusel je ďalšie európske mesto, v ktorom sa Slováci pridávajú k protestom. Proti tomu, čo sa deje so spravodlivosťou na Slovensku.

„Hoci sú títo ľudia momentálne v Bruseli, stále sa cítia byť doma na Slovensku a záleží im na tom ako Slovensko funguje. Chcú, aby to bola otvorená, demokratická a spravodlivá spoločnosť. Veria tomu, že keď vydržia chodiť to dávať takto najavo, tak vládne strany pochopia, že takto ďalej konať nemôžu,“ povedal.

Štefanec ocenil, že na Slovensku pribúdajú mestá, kde sa konajú protesty, spolu s nimi rastie aj počet miest v Európe, kde sa Slováci solidárne pridávajú k domácim protestom.

„Je dôležité, že im záleží na budúcnosti našej krajiny. To, čo sa deje na Slovensku nie je normálne. Všetkým je jasné, že premiérovi Robertovi Ficovi ide len o seba, o ochranu svojich ľudí a nie o budúcnosť svojej krajiny,“ vysvetlil.

Čaputová vyzdvihla slušnosť protestujúcich

Prezidentka je momentálne na pracovnej ceste v USA a v Kanade. Médiám sa zverila, že sa jej Slováci žijúci v zahraničí pýtajú na postoj vlády k Ukrajine aj na zmeny v oblasti právneho štátu.

„Vnímajú a reflektujú aj to, že ľudia pokojným a slušným spôsobom protestujú v uliciach, čo vnímajú ako zrelý prejav demokracie,“ povedala prezidentka.

Nuž, keď iní ľudia pokojným a slušným spôsobom protestovali v uliciach, boli to „dezoláti a opice.“ pričom Zuzana Čaputová sa nikdy verejne neohradila voči tomu, aby vtedajší vládni predstavitelia takto označovali ľudí, ktorým majú slúžiť. A z ktorých daní poberajú plat.

Nakoľko je slušné, oblepiť ministerstvo kultúry s výzvami, „aby Šimkovičová išla do p..“ nechávame na zváženie čitateľovi. Rovnako tak, či je v „právnom štáte a demokracii“ v poriadku a prejavom „zrelosti a slušnosti,“ ak o tom, kto je vrah a kto patrí „do basy“ rozhodujú protestujúci. Spolu s nimi politici. A nie súdy..

Alebo sú to opäť len chybičky?

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opoziční europoslanci a prezidentka ďakujú za protesty i Slovákom v zahraničí: Nik nechce vládu mafie!

Odoberať
Upozorniť na
43 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre