eReport.sk
Zľava Eduard Heger, Boris Kollár a Zuzana Čaputová počas prejavu v Banskej Bystrici.
Zľava Kollár, Heger a Čaputová. Zdroj: printsceen z videa tasr

Čaputová „vybuchla“ v ľudovej ankete dôveryhodnosti! Heger sa tiež nemá čím chváliť, ďakoval len Kollár

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa na sociálnej sieti pochválil výsledkom exkluzívnej ankety, ktorá ho stavia do pozície najdôveryhodnejšieho politika spomedzi najvyšších ústavných činiteľov. Jeho dôveryhodnosť je podľa ankety až na úrovni 46 percent, zatiaľ čo prezidentka SR Zuzana Čaputová a premiér SR Eduard Heger (OĽANO) sa obľube medzi voličmi momentálne zjavne veľmi netešia.

Anketa denníka Plus jeden deň síce nebola bežným prieskumom verejnej mienky s riadnou odbornou metodikou, no aj tak dozaista odzrkadľuje určité nálady ľudí. Za zmienku stojí aj fakt, že sa na nej zúčastnil relatívne veľký počet až 18 783 čitateľov!

Neslávny trend vývoja Čaputovej preferencií potvrdila aj časť ankety, ktorá sa sústredila na nedôveryhodnosť najvyšších ústavných činiteľov.

Kollárova komunikácia bola v kontexte vojny na Ukrajine o niečo zmierlivejšia a menej jednostranná v porovnaní s Čaputovou a Hegerom. Prezidentka v ankete získala dôveryhodnosť len na úrovni 38 percent a výrazne najhoršie je na tom premiér, ktorého komunikácia je zjavne po chuti len 16 percentám opýtaných.

Najvyššiu nedôveru má Čaputová

Neslávny trend vývoja Čaputovej preferencií potvrdila aj časť ankety, ktorá sa sústredila na nedôveryhodnosť najvyšších ústavných činiteľov. Spomedzi tria premiér, prezidentka a predseda parlamentu je najnedôveryhodnejšou prezidentka Čaputová, ktorej nedôveruje až 43 percent hlasujúcich. Na druhom mieste v negatívnej ankete skončil Kollár, ktorému nedôveruje 32 percent opýtaných a veľké emócie u ľudí zjavne nespôsobuje premiér Heger, ktorý sa umiestnil na poslednom mieste s nevýrazným výsledkom aj v tejto časti ankety. Nedôveruje mu totižto 25 percent hlasujúcich.

Prvenstvo Kollára kvôli bulvárnej popularite a populizmu?

Politológovia zjavne veľkú váhu ankete nedávajú. Tomáš Koziak napríklad výsledky pripisuje hlavne Kollárovej popularite medzi čitateľmi bulváru. „Boris Kollár predtým, než do politiky vstúpil, bol hviezdou bulváru,“ vyjadril sa politológ s tým, že osloviť túto časť čitateľov je pre Hegera ťažkou úlohou, nakoľko sa na ňom v podstate nedá nájsť niečo pikantné.

Ďalší z politológov – Radovan Štefančík, pripisuje Kollárove dobré čísla hlavne jeho populistickej rétorike. „Boris Kollár je len jeden z mnohých populistov, ktorých tento kontinent za posledné roky vytvoril,” tvrdí politológ Radoslav Štefančík. Štefančík sa pri tom dotkol aj faktu, že Kollár bol v ankete prekvapivo populárnejší u mužov: „Že Boris Kollár pribral, ubudli mu vlasy, už to nie je taký štramák ako v čase, keď budoval svoju futbalovú jedenástku. Vyzerá to tak, že pivný sval na bruchu vie viac oceniť chlap ako žena.“

Vyjadrenia Kollára a Hegera

„Priatelia, ďakujem za vašu dôveru, veľmi si ju vážim. Aj naďalej budeme za vás bojovať,“ vyjadril sa k ankete samotný Kollár, ktorého marketingový tím na sociálnej sieti k celej záležitosti pripravil aj grafiku.

Zdroj: fb/boriskollarofficial

Menej šťastný z výsledku bol Heger, ktorý po svojej hovorkyni Ľubici Janíkovej odkázal, že výsledky berie ako výzvu zlepšiť svoju osobnú komunikáciu a komunikáciu úradu vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal čas na mier?
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Zuzana Čaputová.
  4. Ukrajinskí vojaci pri vraku zostreleného lietadla v Kyjeve počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  5. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  6. Na kombosnímke zľava Ursula von der Leyenová a Eduard Heger (OĽANO).
  7. Prezidentka Zuzana Čaputov


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová „vybuchla“ v ľudovej ankete dôveryhodnosti! Heger sa tiež nemá čím chváliť, ďakoval len Kollár

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti