eReport.sk
Právny štát je nateraz zachránený
Prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj foto: fb/

Čaputová udelila milosť: 31-ročný muž bol vo väzení za drogovú trestnú činnosť

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila podmienečnú milosť 31-ročnému mužovi odsúdenému za prechovávanie marihuany na vlastnú spotrebu. Z desaťročného trestu odňatia slobody si už odpykal viac ako päť rokov a štyri mesiace vo väzení s maximálnym stupňom stráženia. Zvyšok trestu hlava štátu odpustila mužovi pod podmienkou, že po obdobie štyroch rokov a ôsmich mesiacov odo dňa udelenia milosti nespácha úmyselný trestný čin. Informoval prezidentkin hovorca.

Čaputová udelila milosť

„Omilostený muž ako spolupáchateľ marihuanu kúpil, priviezol a prechovával vo väčšom rozsahu, no neobchodoval s ňou. Okrem posudzovaného odsúdenia v minulosti nebol súdne trestaný, nespáchal ani priestupok, pracoval a viedol riadny život. Veľmi kladne hodnotený bol aj z ústavu na výkon trestu. Po prepustení môže navyše výrazne pomôcť svojej rodine, najmä starým rodičom, ktorí trpia onkologickým ochorením,“ vysvetlil hovorca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dominika Cibulková
  2. voľby

Prezidentka sa podľa Strižinca plne stotožňuje s myšlienkou, že drogovú trestnú činnosť je potrebné primerane postihovať. „Vzhľadom na osobu odsúdeného, okolnosti spáchaného trestného činu a nižšiu spoločenskú nebezpečnosť jeho konania však považuje doposiaľ vykonaný trest za dostatočný, a to aj s prihliadnutím na prebiehajúcu celospoločenskú diskusiu o neprimeranosti trestov ukladaných za držanie marihuany pre vlastnú spotrebu,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová udelila milosť: 31-ročný muž bol vo väzení za drogovú trestnú činnosť

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie