eReport.sk
Milosrdná Čaputová?
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová sa pridala ku Karasovi: Posun súdnej reformy považujem za nevyhnutný!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje posunutie účinnosti súdnej reformy o päť mesiacov za potrebné až nevyhnutné. Vyhlásila to po utorkovom stretnutí s ministrom spravodlivosti Viliamom Karasom. Poukázala pritom na aktuálnu situáciu a mieru pripravenosti.

Posun je nevyhnutný

„Minister ma zároveň uistil, že takáto zmena alebo takýto posun v čase a zmena niektorých podmienok nebudú mať žiaden vplyv na čerpanie finančných prostriedkov z fondu obnovy,“ uviedla Čaputová.

Predmetom debaty bola podľa jej slov aj právna úprava, respektíve aplikačná prax, ktorá sa týka šírenia dezinformácií či nenávistných prejavov. Prezidentka novinárov informovala, že minister v tejto veci koná. „Zvolal stretnutie odborníkov z oblasti trestného práva, z rôznych právnických profesii,“ uviedla. S Karasom sa zhodli, že je potrebné vyladiť, zjednotiť a zintenzívniť aplikačnú prax, pokiaľ ide o ochranu v oblasti verbálnych trestných činov.

Čaputovú zaujímala príprava zákona právnej úpravy práv LGBTI komunity

„Zaujímala som sa aj o to, ako postupujú práce na príprave zákona právnej úpravy práv LGBTI komunity,“ priblížila prezidentka. Minister ju v tejto súvislosti informoval aj o plánovaných a uskutočnených stretnutiach s dotknutými menšinami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister spravodlivosti Viliam Karas
  2. jelinkova kriticki sudcovia trestani
  3. Hviezda jasná
  4. Kolíková sa teší
  5. Zuzana Čaputová sa rozpráva s klientkou v Dennom centre seniorov v Brezovej pod Bradlom v auguste 2022.
  6. Možno by to chcelo lepší právny tým?
  7. Naozaj sme právny štát?

Karas zdôraznil, že dosiahnutie udržateľného spoločenského zmieru je pre neho oveľa dôležitejšie než akékoľvek technické a právne riešenie. „Tak, aby sa jednoducho rozdelenie v spoločnosti neprehlbovalo. Aby sme sa naučili jeden druhého počúvať a rešpektovať aj odlišnosť,“ uviedol s tým, že by to malo byť vzájomné.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová sa pridala ku Karasovi: Posun súdnej reformy považujem za nevyhnutný!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti