eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová a primátorka San Francisca London Breed vyvesili na tamojšej radnici slovenskú vlajku. Zdroj: FB / Zuzana Čaputová

Čaputová prezrádza, ako mohla prísť ku covidu. Od koho dostala tento „darček“?

Mala to byť veľkolepá cesta, skončila sa však nepríjemnou, a ešte donedávna smrteľnou, chorobou. Prezidentka Zuzana Čaputová si priviezla zo svojej služobnej cesty do Kanady a USA nielen množstvo emotívnych zážitkov, ale aj jeden nepríjemný darček – Covid!

Plné interiéry a množstvá podaní rúk

Zuzana Čaputová sa najmä v Kanade stretla s množstvom ľudí, pričom jeden z nich, ale možno aj viacerí, ju nakazili ešte pred niekoľkými mesiacmi smrteľnou chorobou. Hlava štátu sa v statuse zamýšľa nad tým, ako k nej mohla prísť, pričom hneď v úvode prezradila, že si podala ruku so stovkami slovenských krajanov v Kanade a USA. „Desiatky našich podnikateľov sme na biznis fórach prepojili s novými biznis kontaktmi. Mám za sebou dôležité oficiálne stretnutia s kanadským premiérom Justinom Trudeauom, predsedom Dolnej snemovne parlamentu a tiež štátnu večeru organizovanú generálnou guvernérkou Kanady,“ objasňovala Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čo tým chce Čaputová docieliť?

Prezidentky okrem iného vyvesila slovenskú vlajku na radnici spolu s primátorkou San Francisca, prednášala študentom na Stanforde a rokovala s viceprezidentkou Google. „V praxi sú to desiatky plných interiérov a nespočet blízkych kontaktov, z ktorých som si síce priniesla aj Covid, ale najmä dobré body pre Slovensko,“ dodala na záver. Nuž veru priviesť si Covid ako „darček“ nie je veru potešiteľné zistenie, najmä ak uvážime, že rovnakým darčekom mohla „obdariť“ aj ona svoje okolie. Choroba si však nevyberá, pretože ona je cezhraničná.

Zdroj: FB / Zuzana Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová prezrádza, ako mohla prísť ku covidu. Od koho dostala tento „darček“?

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre