eReport.sk

VIDEO Harabin pre eReport: Matovič počas „covidbanditizmu“ páchal trestný čin nátlaku!

Čaputová podľa neho nie je prezidentkou. Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin tvrdí, že na Slovensku panuje stav právneho bezvedomia. Ten je síce podľa neho posilnený faktom, že na Slovensku vládla vláda Igora Matoviča a vládne dočasná vláda Eduarda Hegera (OĽANO), no upozornil, že deštrukcia právneho štátu začala už skôr. Konkrétne vraj vytvorením Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Toto je totálne právne bezvedomie. Právo prestalo platiť. Neplatí Ústava SR a neplatia ťažiskové zákony,“ kritizuje Harabin momentálny stav. „Tých deformít už bolo v minulosti viac a momentálna vládna garnitúra len umocňuje a umocňuje tento stav,“ dodal pre eReport.

Čaputová podľa neho nie je prezidentkou

Harabin ide v hľadaní právnych medzier ďalej a tvrdí dokonca, že súčasná a právoplatne zvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová nie je prezidentkou: „Pani Čaputová nie je prezidentka. Ona je len dočasne v úrade.“

Toto vyjadrenie je potrebné brať aj v tom kontexte, že Harabin bol jedným z Čaputovej protikandidátov. A aj keď je relatívne ojedinelé, v súvislosti s prezidentským úradom sa dá považovať za silné.

„Bola inaugurovaná neústavným spôsobom. Ja som podal ústavnú sťažnosť proti výsledkom volieb a ústavný súd do inaugurácie nerozhodol, takže nemohla byť inaugurovaná,“ odôvodňuje Harabin svoje vyjadrenie.

Na Čaputovú nachádza známy právnik dobré slová len ťažko. Hovorí o nej napríklad ako o „podvodnej advokátke v úrade“, ktorá mala „podvádzať už aj v škole“.

Čo s NAKA?

Za veľmi vážnu sa dá momentálne považovať aj situácia v Národnej kriminálnej agentúre. Opozícia prichádza s dôkazmi voči tzv. čurillovcom v podobe zvukových nahrávok, na ktoré však v podstate orgány činné v trestnom konaní takmer vôbec nereagujú.

Ľudia, ktorí sú na nahrávkach, sú naviac dokonca často povyšovaní. Policajná inšpekcia by sa taktiež dala nazvať neaktívnou.

„Inšpekcia rozhoduje tak ako rozhoduje, lebo je pod ministrom, preto nie je orgánom činným v trestnom konaní podľa neho,“ myslí si Harabin. S dodatkom, že prípadom by sa mal zaoberať generálny prokurátor Maroš Žilinka.

„Psychiatria“

A čo si Harabin myslí priamo o slovenských elitách a o elitách politického západu? Nazýva to podobne ako predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

„Toto je psychiatria. Riadiace štruktúry nielen na Slovensku, ale aj v západnej Európe ničomu nerozumejú a ničomu ani nechcú rozumieť,“ hodnotí Harabin.

Vláda sa podľa neho dopustila viacerých vážnych prešľapov a to okrem oblasti právneho štátu aj v boji proti pandémii covidu, alebo počas trvania vojny na Ukrajine.

„Matovič vyzýval a strašil ľudí, že keď nepôjdete sa dať očkovať, tak vám zoberieme zdravotnú starostlivosť,“ pripomína. „On páchal trestný čin nátlaku v priamom prenose,“ pripomína.

Bez cenzúry

V relácii „Bez cenzúry“ s Rasťom Ekkertom sa taktiež dozviete:

Boli odmietnuté referendové otázky naozaj protiústavné?

Čo hovorí na situáciu v NAKA? Bolo by odovzdanie Migov-29 na Ukrajinu v súlade s ústavou?

Čo si myslí o paragrafe 363? Kto mal konať v prípade šikanovaného podnikateľa Hambálka?

Je možné, aby štát prinútil ľudí bojovať na Ukrajine?

Zdroj: https://tv.ereport.sk/zodpovednost-je-na-sudruzke-advokatke-caputovej/


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Harabin pre eReport: Matovič počas „covidbanditizmu“ páchal trestný čin nátlaku!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie