eReport.sk
Daniel Krajcer

Bývalý saskár frfle na svojich exkolegov. To v akej veci si tu nejaká strana uplatňuje právo veta?!


Od štvrtka platí na Slovensku núdzový stav a zákaz vychádzania. Školy však zostávajú otvorené. V danej veci si mala dupnúť koaličná SaS a to mnohým nie je po vôli. Svoje si na túto tému povedal aj bývalý minister kultúry Daniel Krajcer, ktorý bol v minulosti blízkym spolupracovníkom Richarda Sulíka.

„Táto vláda už ani poriadny lockdown nevie urobiť. Covid sa predsa najviac šíri na pracoviskách a v školách. Je jasné, že vypnúť ekonomiku úplne nemôžeme a kvôli pracujúcim rodičom sú dôležité materské školy. Nech mi ale niekto vysvetlí, prečo nemohli prejsť na dištančnú výuku na dva týždne školáci na druhom stupni a stredoškoláci?!“ rozčuľoval sa Krajcer. „To v akej veci si tu nejaká politická strana uplatňuje právo veta?! Veď situácia je už horšia ako v druhej vlne, keď boli školy zavreté úplne. Nehovoriac o tom, že ministerstvo školstva nezabezpečilo v dostatočnom množstve samotesty pre školy a nijako sa ich používanie nekontroluje. A deti sedia v triedach bez rúšok. Totálne babráctvo!“ šomral exminister.

SaS mala vetovať návrh nechať deti doma a zatvoriť školy. – Foto: tasr

Ministerstvo školstva však už vyhlásilo, že sa opäť zavádza povinnosť nosiť prekryté horné dýchacie cesty na školách. Krajcerovi sa tiež nepáči, že máme nízku zaočkovanosť obyvateľstva. „Koalícia nebola schopná motivovať ľudí sa očkovať, napríklad zavedením istých výhod pre zaočkovaných. Ale nie pred piatimi dňami, ale pred piatimi týždňami! A opozícia? Tá od očkovania dokonca ľudí odhovára,“ povzdychol si exminister s tým, že pozná odpoveď na to, prečo sa takto politici správajú.

– Foto: fb/daniel.krajcer

Dôvodom je kombinácia. Kombinácia babráctva a bezcitného politického egoizmu. Viaceré strany sa riadia len tým, akých voličov chcú získať a koľko je medzi nimi antivaxerov. Nech idú do čerta s takou politikou. Preberajú na seba zodpovednosť za tie tisícky mŕtvych, z ktorých mnohí umrieť nemuseli. Hanba vám. Babrákom aj politickým cynikom,“ uzavrel Krajcer.

Čítajte viac:

  1. Daniel Krajcer

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý saskár frfle na svojich exkolegov. To v akej veci si tu nejaká strana uplatňuje právo veta?!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: