eReport.sk
Donald Trump. Foto: tasr/ap

Bývalý americký prezident Trump sa nevzdáva, zakladá svoju vlastnú sociálnu sieť

Exprezident USA Donald Trump v stredu oznámil, že na budúci mesiac spúšťa vlastnú sociálnu sieť s názvom TRUTH Social (v preklade „PRAVDA sociálna sieť pozn. red.). Urobil tak po tom, čo mu veľké sociálne siete ako Facebook alebo Twitter zablokovali účty, pretože na nich vraj šíril klamstvá a nenávisť.

Zablokovali ho na všetkých sieťach

Kontroverzný, v poradí 45. prezident Spojených štátov amerických sa zrejme len tak ľahko nevzdá. Svoje vyhostenie z globálnych sociálnych sietí nenechal len tak a vyrukoval s plánom, že si založí svoju vlastnú sociálnu sieť, kde budú mať ľudia garantované písanie a nachádzanie pravdy. Slovom „pravda“ dokonca svoju sieť aj pomenoval. „Váš obľúbený americký prezident bol umlčaný. To je neprijateľné,” zdôraznil vo vyhlásení.

Nová sociálna sieť Donalda Trumpa – Foto: tasr

Vytvorí si vlastnú platformu

Platformu bude vlastniť spoločnosť Trump Media & Technology Group (TMTG), ktorá má v úmysle spustiť aj predplatenú video službu na požiadanie, ktorá bude obsahovať zábavné programy. „Vytvoril som TRUTH Social a TMTG, aby som sa postavil tyranii Big Tech (veľké technologické spoločnosti). Žijeme vo svete, kde má (afganské militantné hnutie) Taliban obrovskú prítomnosť na Twitteri, no váš obľúbený americký prezident bol umlčaný. To je neprijateľné,” zdôraznil Trump vo vyhlásení.

Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára. Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil doteraz nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré prehral.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý americký prezident Trump sa nevzdáva, zakladá svoju vlastnú sociálnu sieť

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport