eReport.sk
Robert Kaliňák, Jaroslav Naď Zdroj: tasr/koláž eReport

S novým vedením rezortu sa zvýšila atraktivita armády a ozbrojených síl: Budeme mať viac vojakov!

Koncom tohto roka by mohlo byť v Ozbrojených silách (OS) SR 20.982 vojakov a 4500 zamestnancov. Ide o zvýšenie o 279 vojakov oproti aktuálne schválenému počtu. Vyplýva to z návrhu aktualizácie početných stavov, ktorý Ministerstvo obrany (MO) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

Nárast vojakov o takmer tri stovky

V ozbrojených silách sa má zvýšiť počet vojakov o 266. Rezort to zdôvodňuje prvou fázou tvorby štruktúry jednotky systému protivzdušnej obrany Mantis, zabezpečením ženijno-konštrukčných činností zameraných na ochranu síl jednotiek a útvarov OS SR, podporou výcvikových aktivít a cvičení aj zabezpečením údržby infraštruktúry v užívaní ozbrojených síl, ako aj vytvorením 11. samostatného pluku s cieľom získania spôsobilostí na testovanie a experimentálne overovanie nových zbraňových systémov, koordinácie a administratívneho zabezpečenia vojskových skúšok v ozbrojených silách.

Viac vojakov v rôznych zložkách

O 13 viac vojakov by sa malo vyčleniť na plnenie úloh ministerstva, Vojenskej polície, akadémie ozbrojených síl a ďalších organizácií ministerstva. Dôvodom je podľa MO SR nárast povinností Vojenského úradu sociálneho zabezpečenia Bratislava súvisiaci s legislatívnymi zmenami, zriadenie inštitútu vojenského ombudsmana a rozvoj spôsobilosti na komplexné zabezpečenie výcviku a prípravy operátorov bezpilotných leteckých systémov v rámci akadémie ozbrojených síl, ako aj zabezpečenie pastoračných služieb pre profesionálnych vojakov a ich rodiny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini

Materiál navrhuje aj tabuľkové počty zbraní, zbraňových systémov a bojovej techniky. K zníženiu došlo pri bojových a cvičných lietadlách vzhľadom na darovanie 13 stíhacích lietadiel bývalou vládou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

S novým vedením rezortu sa zvýšila atraktivita armády a ozbrojených síl: Budeme mať viac vojakov!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie