eReport.sk
Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
Ľuboš Blaha, foto:tasr

Blaha bude kandidovať do európskeho parlamentu. Oznámil aj, že nepodporí pandemickú dohodu WHO

Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie Blaha oznámil, že bude kandidovať za europoslanca. V ďalšom príspevku na sociálnej sieti oznamuje, že nepodporí pandemickú dohodu WHO. Tá bude na stole na európskej úrovni. Blaha ubezpečil Slovákov, že o medzinárodných zmluvách tohto typu rozhoduje výlučne NR SR.

Bude kandidovať do EP!

„BUDEM KANDIDOVAŤ VO VOĽBÁCH DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU,“ prináša veľkú novinku Ľ. Blaha. Informuje už štandardne na sociálnej sieti Telegram.

„Dnes som na slávnostnom sneme Smeru ohlásil novinku – budem kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu,“ začína svoj príspevok Smerák. „Na Slovensku sme zvíťazili, je čas víťaziť v Bruseli – tam je to epicentrum slniečkarov, odtiaľ sem prichádza dúhová a neoliberálna móda, ktorou sa tu oháňa čaputovská chobotnica,“ dodáva.

Blaha vie, že ide do jamy levovej. „Tam musí zaznieť – Slovensko na prvom mieste. Potrebujeme tam bojovníkov, ktorí budú presadzovať myšlienku vlasteneckej ľavice. Tam potrebujeme vzdelaných ľudí, ktorí sa neboja postaviť sa popletenej väčšine a zabojovať za Slovensko,“ napísal známy ľavičiar.

Blaha má podporu R. Fica

Blahu v jeho snahe podporuje aj líder strany SMER-SSD. „Premiér Fico to dnes vyjadril s úsmevom – „Ľuboš, už sa na teba v Európskom parlamente tešia“,“ informuje poslanec NRSR.  A aké budú jeho priority? „Proti neoliberalizmu, šovinizmu, progresivizmu, militarizmu, proti rusofóbii, proti eurohujerstvu. Aj proti medicínskym experimentom a kšeftom nenažratých farmafiriem,“ píše úplne bez okolkov.

Blaha pridal na Telegram aj video svojho príhovoru z osláv 17. novembra.

Podpora pre pandemickú dohodu WHO? Nie!

Na tej istej sociálnej sieti prináša aj ďalšiu dôležitú informáciu. „PANDEMICKÚ DOHODU WHO URČITE NEPODPORÍM,“ píše. „Všimol som si, že mnohí z vás ma pod statusmi upozorňujú na hrozby súvisiace s pandemickou dohodou WHO. Plne vám rozumiem, mám voči tejto dohode rovnako kritický postoj ako vy. Najmä aktuálne doplňujúce návrhy sú čistým šialenstvom a nikto príčetný ich nemôže podporiť. Aj bez nich je táto zmluva zlá a nebezpečná, spomínal som to už pred voľbami,“ informuje.

Ľuboš Blaha prináša aj detaily o rokovaniach z dohode: „Môžem vás ubezpečiť, že do konca novembra sa o dohode rozhodovať nebude. Overoval som to. Najbližšie rokovanie v OSN bude v decembri. Definitívne hlasovanie o tejto dohode sa na medzinárodnej úrovni očakáva niekedy v máji budúceho roku a podľa mojich informácií naša vláda nepodporí nič, čo by akokoľvek spochybnilo dobrovoľnosť očkovania proti Covidu, ľudské práva či suverenitu Slovenskej republiky.“

Related Posts

  1. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.

O medzinárodných zmluvách rozhoduje parlament

„Čo je ešte dôležitejšie, o pandemickej dohode nakoniec musí rozhodnúť slovenský parlament. Ak má byť dohoda záväzná, parlament sa nedá obísť. Nefunguje to tak, že si úradníci niekde na druhej strane zemegule niečo schvália a my tým budeme viazaní – nie, nič takéto nehrozí. O medzinárodných zmluvách tohto typu rozhoduje výlučne NR SR. A dôležité je aj to, že zmluva nie je nijako vymáhateľná, aj keby ju niekto schválil. Čo v našom prípade nehrozí,“ ubezpečuje Slovákov Blaha.  

Na záver už len osobný prísľub: „Za seba vás viem ubezpečiť, že takúto dohodu určite nepodporím. A neočakávam, že by vládna koalícia, ktorá v Programovom vyhlásení vlády zdôrazňuje dobrovoľnosť očkovania proti Covidu, ochranu slobody a ľudských práv a nadovšetko zvrchovanosť ako svoju základnú hodnotu, hlasovala za pandemickú dohodu, ktorá všetky tieto princípy popiera. Nebojte sa, vieme, čo robíme,“ uzavrel svoj príspevok Ľuboš Blaha.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha bude kandidovať do európskeho parlamentu. Oznámil aj, že nepodporí pandemickú dohodu WHO

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php