eReport.sk
Britskému kráľovi Karolovi III. diagnostikovali rakovinu
zdroj foto: tasr

Británia: Kráľ Karol III. ocenil „odhodlanie a silu“ Ukrajincov

Britský kráľ Karol III. ocenil odhodlanie a silu Ukrajincov. Urobil tak v sobotu v posolstve pri príležitosti druhého výročia ruskej invázie na Ukrajinu. „Odhodlanie a sila Ukrajincov nás stále inšpirujú, aj keď nevyprovokovaný útok na ich krajinu, ich životy a celú existenciu vstupuje do tretieho, tragického roka,“ napísal kráľ.

TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Britský kráľ Karol III. ocenil odhodlanie a silu Ukrajincov

„Odhodlanie a sila Ukrajincov nás stále inšpirujú, aj keď nevyprovokovaný útok na ich krajinu, ich životy a celú existenciu vstupuje do tretieho, tragického roka,“ napísal kráľ. „Napriek obrovským útrapám a bolesti Ukrajinci stále prejavujú hrdinstvo, s ktorým si ich svet nerozlučne spája,“ uviedol panovník. „Majú skutočnú odvahu, napriek neuveriteľnej agresii,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová
  2. Ivan Korčok
  3. Zaujímavé odlišnosti
  4. Robert Fico

Britský kráľ ďalej napísal, že ho „veľmi povzbudzuje, že Spojené kráľovstvo a naši spojenci sú stále v prednej línii medzinárodného úsilia pomôcť Ukrajine. V srdci som so všetkými, koho vojna postihla, a pamätám na nich vo svojich myšlienkach a modlitbách,“ doplnil.

Karol III. začiatkom tohto mesiaca oznámil, že mu diagnostikovali rakovinu, len 17 mesiacov po prevzatí vládnutia po smrti svojej 96-ročnej matky, kráľovnej Alžbety II., v septembri 2022. Kým podstupuje liečbu, prestal na neurčito dlhý čas vykonávať verejné kráľovské povinnosti, ale za zatvorenými dverami pokračuje vo výkone oficiálnej práce a administratívnych úloh.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia: Kráľ Karol III. ocenil „odhodlanie a silu“ Ukrajincov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre