eReport.sk
Na mier sme už rezignovali?
Štátny tajomník rezortu obrany Igor Melicher Foto: Smer SD

Smerák Melicher: Sloboda prišla z východu, nacizmus a fašizmus bujnie v Európe aj dnes!


Bratislavu oslobodili Rusi aj Ukrajinci. Podľa člena predsedníctva opozičnej strany Smer-SD Igora Melichera potrebuje Európa mier. A neustálu obozretnosť voči nacizmu a fašizmu. Tieto dve ideológie síce boli porazené, no mladý politik upozorňuje, že nie sú úplnou minulosťou. A v zásade čakajú na príležitosť prebudiť sa. Príkladom má byť nielen ruská agresia na Ukrajine. Ale aj zvláštne spôsoby niektorých ukrajinských politikov, vojenských jednotiek, oficiálnych inštitúcií, či občanov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kedy zareagujete na kauzu Záleskej?
  2. Kto povie pravdu?
  3. Zbrane sú kšeft
  4. Bude si Ukrajina vyberať slovenskú vládu?

Vládnych politikov oslobodenie Bratislavy príliš nenadchlo

„Máme tu rôzne správy o tom, že nacizmus a fašizmus bujnel a bujnie v Európe aj dnes. Vo veľkej časti žiaľ aj u nášho východného suseda, ktorému bude treba v tejto veci pomôcť, pretože patrí jednoznačne do slobodnej Európy rovnako, ako sme do nej počas druhej svetovej vojny patrili aj my,“ uviedol Melicher na sociálnej sieti.

Oslobodenie Bratislavy si na Slavíne pripomenuli strany ako Smer-SD, Hlas-SD, či SNS. Vládne strany a prezidentka SR Zuzana Čaputová však už podobnú potrebu poďakovať sa obetiam oslobodzovania necítili. Melicher však tvrdí, že odkaz oslobodenia hlavného mesta spod rúk nacizmu je jeden z najpodstatnejších.

Bratislavu oslobodili Rusi aj Ukrajinci

„Medzi národnosti Červenej armády patrili Rusi, Ukrajinci, Bielorusi, Moldavci, Rumuni, Kazaši a ďalší. Bola to veľká mnoho-národnostná armáda, ktorej jediným cieľom bolo oslobodenie Európy od nacistickej mašinérie, ktorá v jednotlivých štátoch mrzačila domáce obyvateľstvo,“ pokračuje Melicher.

„Spomínam a nezabudnem na obete, ktoré pre našu budúcnosť položili vojaci Červenej armády. Dokým budem aktívny v politike, budem si odkaz a činy Červenej armády pri oslobodzovaní neustále pripomínať,“ dodal.

Zdroj: FB I.Melicher

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smerák Melicher: Sloboda prišla z východu, nacizmus a fašizmus bujnie v Európe aj dnes!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne