tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Martin Poliačik. Foto: tasr

Blúzni? Bývalému poslancovi sa pozdáva liečba extázou

Bývalý podpredseda SaS Martin Poliačik sa nikdy netajil svojim postojom k drogám. Ako jeden z mála sa verejne priznal, že ich v minulosti užíval. A teraz dvojnásobný otec a exposlanec opäť šokuje. Zverejnil totiž štúdiu, ktorá má dokazovať, že droga extáza pomáha pri zdravotných problémoch.

„Extáza (MDMA) je účinná v liečbe posttraumatického syndrómu. Časopis Nature publikoval randomizovanú, dvojito zaslepenú štúdiu so sľubnými výsledkami,“ vytešuje sa Poliačik, ktorý priznal, že v minulosti vyskúšal niekoľko drog. Boli medzi nimi napríklad marihuana, pervitín či heroín. Sám však zdôraznil, že nikdy ich nikomu neodporúčal.

Nová štúdia o extáze ho však evidentne zaujala. Podľa nej je posttraumatická stresová porucha (PTSD) jedným z hlavných problémov v oblasti verejného zdravia, pre ktorý sú v súčasnosti dostupné spôsoby liečby iba mierne účinné.

Poliačik má občas nekonvenčné názory, ktoré vytáčali aj jeho politických kolegov. – Foto: fb/mpoliacik

V rámci výskumu sa zatiaľ ukázalo, že určité dávky MDMA teda extázy pomáhajú redukovať symptómy depresie či priamo posttraumatického syndrómu. „Tieto látky mohli byť viac ako 30-40 rokov súčasťou terapeutickej praxe, ak by tu neexistoval nezmysel menom “vojna proti drogám”,“ šokoval bývalý poslanec.

Svojimi nekonvenčnými názormi už neraz postavil do pozoru časť politikov. Tak to bolo aj pred niekoľkými rokmi, keď v rozhovore uviedol, že čistý heroín je oproti tomu „špinavému“ z ulice, v podstate neškodný. Toto vytočilo vtedy ešte poslanca Igora Matoviča a vysypal Poliačikovi na hlavu striekačky.

Takto pred rokmi Matovič „zaútočil“ na Poliačika v parlamente. – Foto: tasr

„Chcem požiadať Národnú radu, aby sme uvoľnili poslanca Poliačika na dlhodobé neplatené voľno, aby sa takto mohol dostatočne venovať drogovo závislým deťom, ktoré podľahnú pokušeniu odskúšať si podľa poslanca Poliačika pre ich telo vraj úplne neškodný heroín,“ vyhlásil vtedy Matovič, ktorý sa mu ešte aj povyhrážal, že jeho ruka „bude dostatočne dlhá“ ak ešte raz bude nabádať na užívanie heroínu.

Poliačik sa bránil, že si Matovič zle vysvetlil jeho výroky. Dnes mu už však na sociálnej sieti dáva tiež poriadne zabrať a neraz sa do expremiéra triafa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blúzni? Bývalému poslancovi sa pozdáva liečba extázou

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku