eReport.sk
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.
Antony Blinken. Foto: tasr/ap

Blinken: Ruská invázia sa môže začať kedykoľvek, aj počas olympijských hier

Americký minister zahraničný vecí Antony Blinken v piatok uviedol, že Rusko zoskupuje v blízkosti ukrajinských hraníc stále viac vojakov, a varoval, že invázia sa môže začať kedykoľvek, aj počas konania olympijských hier. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Rusi môžu začať inváziu kedykoľvek, tvrdí Blinken

„Nachádzame sa v (časovom) okne, keď invázia môže kedykoľvek začať, a aby bolo jasné, môže to byť aj počas olympijských hier,“ uviedol Blinken, ktorý tak zamietol tvrdenie, že Rusko počká s inváziou do konca olympijských hier, ktoré sa do 20. februára konajú v Pekingu, aby sa vyhlo prehrešku voči svojmu spojencovi, Číne.

„Jednoducho povedané, naďalej vidíme veľmi znepokojujúce náznaky ruskej eskalácie,“ uviedol Blinken po stretnutí so svojimi náprotivkami z Austrálie, Indie a Japonska v austrálskom meste Melbourne.

Bude vás zaujímať:

  1. Ruská vakcína proti covidu Sputnik.
  2. Trump sa postaví pred súd
  3. Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom

Šéf americkej diplomacie naďalej trvá na tom, že Spojené štáty „výrazne preferujú vyriešenie rozdielov“ medzi Ruskom a USA „prostredníctvom diplomacie“.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken: Ruská invázia sa môže začať kedykoľvek, aj počas olympijských hier

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti