eReport.sk
Podpredseda Smeru-SSD Ľuboš Blaha si opäť podal šéfa progresívcov Michala Šimečku. Foto: fb/smersd

Blaha: V prípade stíhania Petra Kažimíra je Lipšic ako bývalý politik v ťažkom konflikte záujmov

Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha si vo svojom statuse na sociálnej sieti poriadne vychutnal Špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Ten sa totiž rozhodol, že v prípade obvinenia súčasného Guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) zamietne jeho sťažnosť.

Blaha odkazuje Lipšicovi, že v normálnom právnom a demokratickom štáte nie je možné, aby prípad voči bývalému politikovi riešil iný bývalý politik, ktorý s ním bol v dlhoročnom konflikte a politickom boji. Takéto správanie je podľa Blahu cynickým pokrivením práva. „Lipšic sám seba označil za nezaujatého v prípade Kažimír a rozhodol o zamietnutí Kažimírovej sťažnosti. Len pripomínam, že Lipšic ako aktívny politik zvádzal s Kažimírom ako ministrom financií niekoľko rokov ťažké politické boje. Neexistuje nič zaujatejšie ako Lipšic,“ uvádza vo svojom príspevku na sociálnej sieti Blaha.

Foto: fb/lblaha

V Lipšicových postupoch niečo nesedí, tvrdí Blaha

Podľa opozičného politika však v Lipšicových postupoch nesedia aj ďalšie skutočnosti. Blaha tvrdí, že Lipšic považuje v prípade Petra Kažimíra za dostatočný dôkaz svedectvo len jedného kajúcnika, bývalého riaditeľa finančnej správy Františka Imreczeho, ktorý údajné trestné konanie Kažimíra popísal už ako zadržaný väzbe. Na druhej strane však výpoveď toho istého svedka, ešte z čias kedy nebol stíhaný, nepostačuje na obvinenie ministra Romana Mikulca (OĽANO), ktorého Imrecze usvedčil z prijatiu úplatku vo výške 100 tisíc eur.

Bude vás zaujímať:

  1. Igor Matovič a Eduard Heger.
  2. Uvrhli štát do krízy?
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Guvernér NBS Peter Kažimír.

„Mimochodom, ten istý Imrecze obvinil z úplatkárstva aj ministra Mikulca. A Imrecze ho neudal počas mučenia vo väzbe, ale ešte predtým – bez akéhokoľvek nátlaku. Čiže o pol tony hodnovernejšie. Ale v tomto prípade už odrazu neplatí Lipšicova výhovorka, že stačí jeden udavač. Mikulca nikto nestrčil do väzby,“ konštatuje Blaha pričom dodáva, že „už neplatí žiaden zákon, žiadne pravidlá. Lipšic ukazuje prstom a jeho rozbesnené repy na špeciálnej prokuratúre režú a rúbu do krve. Ich ľudia dokonca odpočúvali aj lídra opozície.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha: V prípade stíhania Petra Kažimíra je Lipšic ako bývalý politik v ťažkom konflikte záujmov

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre