eReport.sk
Podpredseda Smeru-SSD Ľuboš Blaha si opäť podal šéfa progresívcov Michala Šimečku. Foto: fb/smersd

Blaha ku Kuciakovi: Jeho vrahovia dnes o morálke kážu!

Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa na sociálnej sieti rozpísal pri príležitosti výročia vraždy novinára Jána Kuciaka. Vládu a médiá kritizuje za to, že vraždu novinára zneužili vo svoj vlastný prospech. Pripomína taktiež, že mnohé snahy o nalepenie viny za vraždu na značku Smeru ostali bez dôkazov.

„Štyri roky prostredníctvom odkazu Jána Kuciaka šíria nenávisť voči Smeru a hrajú sa na martýrov – liberáli, americké mimovládky, médiá, vláda. Každému je ľúto, že vyhasli dva mladé životy. Ale každý zároveň vidí, ako bola jeho smrť hyenisticky zneužitá na to, aby majdanisti povalili vládu Roberta Fica v roku 2018. Odvtedy tancujú na jeho hrobe. Slovensko to vie. Väčšina ľudí sa ďalej pýta – komu vyhovovala vražda Jána Kuciaka?,“ pýta sa Blaha.

Spomenul aj Lipšica

Politik pri tom spomenul aj špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý dodnes popiera podozrenia z blízkych vzťahov s Alenou Zsuzsovou, ktorá na vražde Kuciaka mala pracovať spolu s jej objednávateľmi. V období pred vraždou bol Lipšic naviac najatý ako právnik na to, aby firme Penta pomohol s kauzou Mecom.

Foto: fb/lblaha

„Podľa výpovedí vrahov bola vražda objednaná v januári 2018. Čiže v tom istom čase, kedy bol najatý Lipšic, aby vyriešil kauzu Mecom. O mesiac na to, 21. 2. 2018, Jána Kuciaka zavraždili.

Objednávka vraj išla od Zsuzsovej – to je tá pani, s ktorou sa Lipšic údajne nikdy nestretol a hekli ho mimozemšťania. Pamätáme,“ konštatuje Blaha.

Blaha zároveň naznačil, že aj to, že sa Lipšic neskôr stal právnikom Kuciakovcov, mohlo byť z jeho strany účelové: „Po vražde sa Lipšic okamžite stáva obhajcom Kuciakovcov. Niekto by mohol povedať, že potreboval prístup ku spisu. Z toho spisu, z ktorého začali unikať informácie a mediálne sa manipulovalo s verejnou mienkou. Žiaducim smerom.“

Konšpiračné teórie o talianskej mafii?

Podpredseda Smeru považuje takzvanú taliansku stopu v celom prípade za konšpiráciu. Pripomenul aj to, že známy novinár Tom Nicholson opustil Slovensko ihneď po vražde. „Dnes už vieme, že konšpiračné teórie liberálnych médií o prepojení talianskej mafie s vládou a vraždou Jána Kuciaka boli bohapusté lži. Ale účel bol splnený – tí, čo potrebovali, sa zbavili vlády Roberta Fica. A Tom bol poslaný do Kanady. Mission accomplished,“ popisuje situáciu zo svojho pohľadu Blaha.

Matovič a Lipšic od vraždy posilnili svoje postavenie

Faktom ostáva, že sa na Slovensku od Kuciakovej vraždy toho veľa zmenilo. Vládu Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd nahradila vláda pravicových strán OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, na ktorej čele stál minister financií Igor Matovič (OĽANO). Na svoje si prišiel aj samotný Lipšic, ktorého vládni poslanci zvolili za špeciálneho prokurátora.

Bude vás zaujímať:

  1. Ako to vidia mladí?
  2. Tridsať rokov SR!

„Vďaka vražde Jána Kuciaka sa k vláde dostali dvaja gauneri – Matovič a Lipšic. Ich strany, OĽaNO a NOVA sú súčasťou najsilnejšieho vládneho subjektu. Ako to povedal Matovič – vraždou Kuciaka dosiahli míľnik…A začalo zahladzovanie stôp. A strašidelné čistky,“ pripomína Blaha.

„Jeho vrahovia dnes o morálke kážu“

Blaha na záver naznačuje, že za do značnej miery neobjasnenou vraždou by mohli stáť aj ľudia, ktorým Kuciakova smrť pomohla. „Ohľadom vraždy dvoch mladých ľudí – zoraďte si fakty. A položte si základnú otázku – cui bono? Nič viac nepotrebujete. Toľko k Jánovi Kuciakovi. Je neuveriteľne smutné, ako zomrel. Je neuveriteľne smutné, že jeho vrahovia dnes o morálke kážu,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha ku Kuciakovi: Jeho vrahovia dnes o morálke kážu!

Najnovšie