eReport.sk
Americký prezident Joe Biden, foto:tasr/ap

Biely dom: Biden plánuje uzavretie hraníc s Mexikom


Americký prezident Joe Biden pripravuje výkonné nariadenie, ktoré má obmedziť počet žiadostí o azyl a umožní uzavrieť hranice USA s Mexikom. Oznámiť a podpísať ho má v utorok. TASR informuje podľa agentúry DPA, webovej stránky denníka El País a stanice CNN.

Toto nariadenie je podobné opatreniu, ktorým exprezident Donald Trump počas svojho pôsobenia v Bielom dome sprísnil azylové pravidlá, píšu médiá. Umožní uzavretie hraníc po tom, ako denný počet nezákonne prichádzajúcich osôb prekročí 2500. Opätovne otvorené budú až vtedy, keď tento počet klesne pod 1500.

Nové pravidlá

Presné znenie nariadenia vrátane denného limitu osôb prichádzajúcich bez povolenia sa ešte môže zmeniť, uviedla stanica CNN. Nové pravidlá sa nebudú vzťahovať na maloleté osoby bez sprievodu dospelých.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Meteorológovia varujú pred dažďom
  2. Minister školstva Tomáš Drucker
  3. Tomáš Taraba, minister životného prostredia
  4. minister práce Erik Tomáš

Situácia na hraniciach USA s Mexikom

Bidenova administratíva na tomto opatrení pracovala niekoľko týždňov. Situácia na hraniciach USA s Mexikom je jednou z tém, ktoré najviac znepokojujú voličov pred novembrovými prezidentskými voľbami, píše El País. Republikáni tvrdia, že demokrat Biden stráca kontrolu nad južnými hranicami krajiny, dodáva DPA.

Mexiko je tranzitná krajina pre mnohých migrantov z Latinskej Ameriky, ktorí utekajú pred prejavmi násilia, chudobou a politickou neistotou vo svojich krajinách a usilujú sa dostať do USA.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biely dom: Biden plánuje uzavretie hraníc s Mexikom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: