eReport.sk
Americký prezident Joe Biden hovorí o vojne na Ukrajine v Bielom dome.
Americký prezident Joe Biden hovorí o vojne na Ukrajine v Bielom dome. Foto: tasr/ap

Bidenova delegácia robí v Soule problémy: Opitý ochrankár napadol civilistu!

Dvaja agenti Americkej tajnej služby, ktorí sa mali starať o bezpečnosť amerického prezidenta Joea Bidena počas jeho prvej prezidentskej návštevy v Ázii, sa vracajú do Spojených štátov po tom, ako jeden z nich vo štvrtok pod vplyvom alkoholu v Soule napadol juhokórejského občana. V piatok to uviedol hovorca Americkej tajnej služby Anthony Guglielmi, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters.

Jedného z amerických agentov zadržala vo štvrtok nadránom juhokórejská polícia po napadnutí istej osoby, s ktorou sa sporil o nárok na jazdu taxíkom, uviedol predstaviteľ polície v Soule.

Guglielmi informoval, že amerického agenta vyšetrovala juhokórejská polícia, no jeho zadržanie nepotvrdil. Druhý agent, ktorý sa nachádzal na mieste činu, nespáchal žiadny priestupok a polícia ho nevyšetrovala, dodal.

Tajná služba si sype popol na hlavu

„Tajná služba si je vedomá incidentu svojich dvoch zamestnancov, ktorí sa v tom čase nachádzali mimo služby, avšak incident môže predstavovať porušenie pravidiel,“ povedal Guglielmi. Dodal, že obaja agenti sa okamžite vrátia do Spojených štátov a dostanú dočasné voľno. Tento incident podľa hovorcu neovplyvní nadchádzajúci Bidenov program v Ázii.

Biden chce upevňovať vzťahy

Biden pricestoval do Južnej Kórey v piatok s cieľom upevniť vzťahy so spojencami v tejto zemepisnej oblasti. V nedeľu odcestuje do Japonska, kde sa stretne s vedúcimi predstaviteľmi krajiny.

Bude vás zaujímať:

Incident sa udial pred hotelom Grand Hyatt, v ktorom sa po príchode do Soulu ubytoval americký prezident, spresnila miestna polícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bidenova delegácia robí v Soule problémy: Opitý ochrankár napadol civilistu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti