eReport.sk
Biden "tlačí" na Ankaru
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr/ap

Biden telefonoval so Zelenským, prisľúbil ďalšiu podporu Ukrajine


Americký prezident Joe Biden v nedeľňajšom telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským zopakoval, že USA budú neochvejne podporovať Ukrajinu v jej obrane proti ruskej agresii.      

Mohlo by vás zaujímať

  1. zbraňami k mieru!
  2. Trump si pred voľbami verí
  3. Sociálna sieť X, ktorú vlastní Elon Musk, môže do konca roka prísť až o 75 miliónov USD (68,71 milióna eur) na príjmoch z reklamy.
  4. Európa je bez Ameriky stratená

Biden takisto privítal skutočnosť, že ukrajinský prezident je „otvorený rokovaniam o spravodlivom mieri“.  Rusko, ktoré napadlo Ukrajinu 24. februára, sa sústredí na útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru, po ktorých zostávajú milióny civilistov počas zimného počasia bez elektriny, tepla či vody, píše agentúra AFP.

Stovky miliónov pre Ukrajinu

Biden v telefonickom rozhovore zdôraznil, že Spojené štáty poskytnú Ukrajine balík pomoci, vrátane 53 miliónov dolárov (50 miliónov eur) na opravu energetickej infraštruktúry prisľúbených už v novembri a muníciu a vybavenie v hodnote ďalších 275 miliónov dolárov (261 miliónov eur).

Zelenskyj poďakoval Bidenovi za bezpečnostnú pomoc a dodal, že ich diskusia bola „plodná“, pričom sa týkala aj „ďalšej obrannej spolupráce, ochrany a údržby ukrajinského energetického sektora“.

Netlačíme vás do rokovania

Biden privítal Zelenského „otvorenosť rokovať o spravodlivom mieri, založenom na základných princípoch obsiahnutých v Charte OSN“. Dodal, že Biely dom netlačí Ukrajinu do rokovaní s Ruskom a je na Zelenskom kedy a ako nadviazať rokovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden telefonoval so Zelenským, prisľúbil ďalšiu podporu Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne