eReport.sk
Americký prezident Joe Biden.
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Biden počas stretnutia lídrov: Kríza na Ukrajine je globálnym problémom

Kríza na Ukrajine nie je regionálnym ale globálnym problémom, vyhlásil v utorok americký prezident Joe Biden na stretnutí lídrov zoskupenia QUAD (Štvorstranný bezpečnostný dialóg), ktoré združuje USA, Indiu, Japonsko a Austráliu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a televízie CNN.

„Prechádzame temnou hodinou našich spoločných dejín… Ruská brutálna a nevyprovokovaná vojna proti Ukrajine vyvolala humanitárnu katastrofu… Je to viac ako len európsky problém, je to globálny problém,“ uviedol Biden.

Šéf Bieleho domu zároveň varoval, že sa ruský prezident Vladimir Putin snaží „zničiť kultúru“, pričom poukázal na ruské útoky zamerané na ukrajinské školy, kostoly a múzeá.

Biden upozornil na dôležitosť aliancií

Počas svojej otváracej reči na stretnutí lídrov QUAD v Tokiu tiež Biden upozornil na dôležitosť aliancií v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Tá podľa Bidena „iba zvyšuje dôležitosť“ cieľov zoskupenia QUAD a spoločných hodnôt jeho členov.

Princípy medzinárodného poriadku treba vždy brániť, hovorí Biden

„Základné princípy medzinárodného poriadku, územnej celistvosti a suverenity, medzinárodného práva a ľudských práv treba vždy brániť bez ohľadu na to, kde sú porušované. Takže QUAD má pred sebou veľa práce,“ uviedol Biden.

Bude vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. USA vojaci
  3. Americký prezident Joe Biden.

Stretnutie lídrov QUAD sa koná v posledný deň Bidenovej návštevy Ázie. Na začiatku tohto stretnutia štyria lídri – Spojených štátov, Japonska, Austrálie a Indie – prisľúbili, že budú spolupracovať pri zaistení slobodného a otvoreného indo-pacifického regiónu a pri boji s klimatickými zmenami, uvádza Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden počas stretnutia lídrov: Kríza na Ukrajine je globálnym problémom

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti